Київський районний суд міста Харкова визнав громадянина винним у зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на окупованій території.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 22 листопада.
У період із середини червня по початок вересня 2022 року мешканець міста Балаклія, Ізюмського району, Харківської област обіймав посаду патрульного окупаційної поліції.
У судовому засіданні чоловік вину не визнав і говорив, що в червні-липні минулого року тільки охороняв в окупованому місті аптеку, назви якої не памʼятає. Свої підписи в службових документах окупаційної поліції пояснити не зміг, кажучи, що багато чого підписував.
Місцеві жителі розповіли, що одого разу стояли у дворі і в цей час підʼїхала машина, з якої вийшло троє чоловіків і представилися поліціянатами та попросили показати документи. Після цього двох громадян посадили в машину і відвезли в новостворену «поліцію». Там їх допитували і серед поліціянтів, які ставили запитання, був і обвинувачений. У затриманих вимагали повідомити, де перебувають військові ЗСУ, де можливо дістати паливо і потім відпустили. Обвинувачений записував відповіді у блокнот. Свідки впізнали цього чоловіка за фото.
Ще одним свідком був місцевий фотограф, який фотографував колаборантів для особових справ та службових посвідчень. Він також фотографував обвинуваченого на документи і під час окупації бачив, як той охороняв будівлю окупаційної адміністрації і записував відвідувачів у журнал.
Адміністратор ринку в Балаклії повідомили, що в червні минулого року вийшла на роботу та збирала гроші за оренду торгових місць, щоб здати їх до бухгалтерії. Того ранку приходили молоді чоловіки і наглядали за ринком, кажучи, що вони «народна дружина». Серед цих хлопців був і раніше їй невідомий обвинувачений, який ходив поруч, коли вона збирала гроші, здійснював охорону, а після здачі грошей до бухгалтерії пішов.
Після деокупції Балаклії слідчі вилучили документи, які використовувала окупаційна влада.
Це, зокрема, журнал реєстрації інструктажу особового складу окупаційної поліції, табелі обілку робочого часу, автобіографія обвинуваченого, анкета і заява на імʼя голови окупаційної адміністрації про прийняття на посаду бійця швидкого реагування, підписка на нерозголошення інформації, трудові договори. Документи були складені російською мовою і підписані обвинуваченим.
Про чоловіка відомо, що раніше він працював охоронником Зміївського відділення Управління поліції охорони в Харківській області.
Вироком суду йому призначено 13 позбавлення волі із забороною обіймати посади в правоохоронних органах на 15 років.