Богунський райсуд міста Житомира виправдав колишнього державного виконавця від звинувачень в умисному невиконанні судового рішення.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 5 жовтня.
У державного виконавця перебувало провадження про стягнення з ПАТ «Електровимірювач» боргу на користь юридичних осіб та держави на загальну суму 5, 3 млн грн.
Держвиконавець арештовував рахунки підприємства, серед яких був рахунок спеціального призначення, а саме фонду страхування з тимчасової втрати працездатності.
У квітні 2014 суд зобов’язав арешт із рахунку зняти. Управління юстиції подало апеляцію, але не мало чим заплатити судовий збір, тому скаргу повернули без розгляду. Після цього заступник начальника відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби в Житомирській області повторно арештував рахунок.
В суді чоловік вину не визнав і пояснив «Електровимірювач» всіляко уникав стягнення боргу і постійно у різних банках відкривав нові рахунки, про що повідомляла податкова служба. Коли повернули апеляційну скаргу, то підготував проект постанови про скасування арешту, але начальник відділу її не затвердив, а сам він скасувати арешт не міг. Начальник відмовився затверджувати рішення про зняття арешту, тому що ухвала суду не мала відмітки про набрання законної сили і не була завірена гербовою печаткою. Повторний арешт наклав тому, що програмне забезпечення підтягує інформацію податкової про рахунки і автоматично їх арештовує. У підприємства було 11 рахунків і програма їх автоматично арештувала, а працівник виконавчої служби сам не перевірив список і того самого рахунку не помітив, що скоріше свідчить про його недбалість, аніж умисел арештувати рахунок.
У червні 2014, вже виконуючи обов’язки начальника відділу, обвинувачений затвердив постанову іншого державного виконавця про зняття арешту зі спецрахунку.
Крім того, управлінням юстиції у Житомирській області було повторно подано апеляцію на ухвалу суду. Рішення першої інстанції, що зобов’язувало скасувати арешт, залишено без змін і лише 16.12.2014 набрало законної сили.
Колишній держвиконавець був повністю виправданий.