Начальника інженерно-технічного відділення ОМОН «Беркут» Головного управління Росгвардії по Республіці Крим та місту Севастополю Пилипа Квартника визнали винним у порушенні законів і звичаїв війни. Херсонський міський суд Херсонської області призначив йому 12 років позбавлення волі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 31 березня.
28 березня 2022 року Бабич з іншими невстановленими російськими військовими викрав мера Голої Пристані Олександра Бабича. Чоловіка вивели з приміщення міськради, посадили в білий мікроавтобус та повезли в невідомому напрямку. За даними ЗМІ, станом на кінець вересня Бабич утримувався у слідчому ізоляторі в окупованому Сімферополі.
Як повідомляла журналістам дружина Бабича, навесні 2023-го колишній полонений, який стверджував, що був співкамерником її чоловіка, передав записку від нього.
Квартника в Україні судили заочно. У матеріалах справи є два протоколи впізнання: є двоє очевидців, які стверджують, що саме Квартиник керував затриманням мера.
Заступниця мера Бабича розповіла в суді, що того дня міську раду оточила військова техніка РФ. У кабінетах були озброєні солдати. Один із них схиляв її до співпраці з окупаційною владою, але вона відмовилася.
Жінка бачила, що в кабінеті міського голови з Бабичем пропагандистську бесіду вів озброєний солдат. В якийсь час до кабінету заглянув Квартник і сказав виводити мера. Далі свідок бачила, як військові посадили Бабича до білої машини та вивезли його у невідомому напрямку.
Син Бабича розповів, що 24 березня 2022-го з іншими членами сімʼї виїхав на підконтрольну Україні територію. Про обставини затримання та увʼязнення військовими РФ батька йому відомо зі слів мешканців міста. Він вважає, що батька викрали через його проукраїнську позицію. З часу викрадення батько на зв`язок не виходив і місцезнаходження батька йому невідоме.
Квартник — уродженець РФ, але має громадянство України і є колишнім міліціонером волинського «Беркуту».
Зі слів колишньої близької подруги, у 2014 році він перебував у відрядженні в Києві, де, ймовірно, залучався до придушення протестних акцій. Після анексії Криму товариш, нібито, допоміг йому влаштуватися на роботу.
За даними слідства, після анексії Криму, приблизно в квітні 2014-го, Квартник вступив до спецпідрозділу внутрішніх військ «управління МВС РФ в м. Севастополі» — загону міліції особливого призначення «Беркут» і служив там командиром штурмового взводу.
У 2021-му прокуратура передала до суду справу проти Квартника за звинуваченнями у державній зраді і закликах до незаконної зміни меж території і кордону України. Її заочно розглядає Подільський суд Києва.