Київський апеляційний суд призначив громадяянці реальне тюремне покарання за проросійські дописи.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 16 травня.
Із середини червня до середини серпня 2022-го обвинувачена у соціальній мережі «ВКонтакте» робила репости російської пропаганди. Вона поширила зображення президента РФ, заклик-гасло про те, що Україна має бути позбавлена власної території і припинити існувати як окрема держава, дописи на виправдування збройної агресії РФ і прославляння ворожої армії та ін. Одного разу вона поширила відеозапис — нібито пародію виступу президента України. Загалом йдеться про девʼять епізодів такої діяльності за два місяці.
Публікації були доступні серед 19 осіб, які є «друзями» обвинуваченої в цій соціальній мережі, а також серед необмеженого кола користувачів, які мають вільний доступ до її профілю.
При обшуку в квартирі цієї жінки знайшли прапор біло-синьо-червоного кольору з написом «россия» і прапор червоного кольору з гербом, зображенням георгіївської стрічки та написом «Севастополь».
У січні 2023-го жінка була взята під варту і через півтора місяці у судовому засіданні визнала вину, розкаялася і просила не позбавляти її волі. Повідомила, що щоб спокутувати вину та заслужити прощення, із коштів які були відкладені їй на лікування, мамою на її прохання оплачено обладнання для Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».
Дніпровський районний суд міста Києва дійшов висновку про можливість виправлення обвинуваченої без ізоляції від суспільства. Жінку засудили до 5 років позбавлення волі умовно, звільнивши з іспитовим строком 3 роки.
Прокурор оскаржив вирок як надто мʼякий. На його думку, такі дії несли значну суспільну небезпеку, можуть спричинити дестабілізацію у суспільстві і в умовах війни заслуговують на суворіше покарання.
Апеляційний суд погодився із цими доводами. Жінка, будучи дорослою людиною і маючи життєвий досвід, повинна була усвідомлювати події на початку повномасштабної збройної агресії, а саме масові руйнування та вбивства як військовослужбовців, так і мирного населення, що засуджував і засуджує увесь цивілізований світ. Але обвинувачена, всупереч нормам моралі та не маючи будь-якого співчуття, протягом двох місяців розповсюджувала у забороненій в Україні соціальній мережі публікації із виправданням такої збройної агресії і закликами до незаконної зміни меж території та державного кордону України.
Суд дійшов висновку, що умовне покарання не буде достатнім. Але врахував, що обвинувачена є інвалідом і потребує планового оперативного лікування. Після скерування справи до суду мама обвинуваченої купила для дитячої лікарні «Охматдит» обладнання на 67 тисяч гривень.
Під час апеляційного розгляду обвинувачена допомагала Збройним Силам України, у тому числі передала автомобіль.
З огляду на такі обставини жінці призначили покарання менш суворе, аніж передбачене законом, а саме 3 роки і 1 місяць увʼязнення без конфіскації майна.