Конотопський міськрайонний суд Сумської області звільнив від кримінальної відповідальності міського голову Артема Семеніхіна.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 19 вересня.
5 серпня 2021 року на засідання сесії Конотопської міської ради прибув народний депутат від партії «Слуга народу» Олександр Качура, який зайняв місце в президії.
Семеніхін головував на сесії і представив Качуру депутатському корпусу та всім присутнім у залі запросив його до трибуни для оголошення промови.
Нардеп Качура говорив про якість питної води, яка подається мешканцям Конотопа. Під час свого виступу на підтвердження своїх слів він показав пляшку з рідиною сірого кольору, кажучи, що це вода, яку він набрав із крана в Конотопі. Закінчивши промову, Качура поставив пляшку на стіл біля трибуни та зайняв своє місце у президії.
Далі до трибуни підійшов мер Семеніхін і взявся критикувати Качуру, говорив, що в перелічених проблемах винні також депутати Верховної Ради, які не поспішають виділяти кошти на розвиток міста. У присутності депутатів і ЗМІ мер схопив пляшку з каламутною і почав поливати нею Качуру зі словами «Пропоную трошки протверезіти і прийти до тями». Відеоролик інциденту поширили ЗМІ.
Згодом мер Семеніхін опублікував у Facebook відео, в якому пояснив свій вчинок тим, що Качура йому погрожував в особистому листуванні, намагався зірвати сесію і «поливав брудом місто і міську владу».
Через декілька днів суд арештував як речовий доказ пластикову пляшку, висотою 30 см, заповнену приблизно на чверть прозорою речовиною невідомого походження.
Дії міського голови кваліфікували як хуліганство (ч.1 ст.296 ККУ). Як написано в обвинуваченні, він діяв із мотивів явної неповаги до суспільства, з метою самоутвердження за рахунок приниження народного депутата України, підвищення власної медійної впізнаваності та привернення уваги до своєї особи, що супроводжувалось особливою зухвалістю та призвело до тимчасового порушення роботи депутатського корпусу Конотопської міської ради.
Обвинувальний акт надійшов до суду 22 лютого 2022 року, тобто майже напередодні повномасштабного вторгнення РФ.
Як видно із ухвал суду, у листопаді 2022-го і січні 2023 року мер Семеніхін не зʼявлявся у засідання. Суддя Ірина Рідзевська, яка одноособово розглядала цю справу, застосовувала до Семеніхіна привід і в наступне засідання його мала доставити поліція.
У липні і серпні 2023-го мер знову не приходив у засідання і вкотре подавав заяви про відкладення розгляду справи. Суддя повторно застосовувала до обвинуваченого привід. Після цього 1 вересня 2023-го нарешті вдалося завершити підготовче судове засідання. Подальша динаміка слухання справи невідома.
У вересні цього року Семеніхін і його адвокат попросила закрити справу у звʼязку з закінченням строків давності. У випадку кримінального проступку строк притягнення до кримінальної відповідальності становить 3 роки.
Захист посилався на те, що обвинувачений не ухилявся від слідства та суду, не вчинив нового злочину та виключно позитивно характеризується як за місцем проживання, так і за місцем роботи, має велику кількість подяк та нагород, активну громадську позицію.
Прокурор був не проти закриття справи. Потерпілий нардеп в судове засідання не зʼявився і передав заяву, що просить розглядати справу без його участі і проти її закриття не заперечує.
Такі хуліганські дії караються штрафом, пробаційним наглядом на строк до п’яти років, або обмеженням волі на той самий строк.
Але, за законом про місцеве самоврядування, міський голова достроково втрачає посаду в разі, якщо стосовно нього набуває законної сили обвинувальний вирок суду.