Вінницький міський суд Вінницької області покарав чоловіка за хуліганство, призначивши умовне покарання.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 24 червня.
3 квітня 2020-го чоловік стані наркотичного сп’яніння прийшов до Вінницької міської клінічної лікарні№3 і натиснув кнопку виходу.
Як згодом пригадувала медсестра, двері закладу були закриті через карантинні заходи. У лікарні перебували люди похилого віку. Оскільки пацієнтам приносили їжу та ліки, то медсестра відкрила двері. Відвідувач відтіснив її і зайшов у коридор.
На запитання: «…Мужчина! Ви куди?..», візитер відповів, що «повинен вбити людину». Щоб зупинити гостя, медсестра покликала лікаря. Та поки лікар вийшов,то обвинувачений вже пішов далі по коридорі. Чоловік грюкав у двері кабінетів і палат пацієнтів, вимагаючи, щоб йому відкрили. Медсестра пішла слідом за обвинувачений і побачила,що за спиною він має в руці, як їй здалося, кухонний ніж із лезом приблизно 18-20 сантиметрів. Медсестра почала телефонувати по відділеннях, щоб нікому не відкривали двері,а лікар натиснула кнопку виклику охорони та зателефонувала в поліцію. У той час у відділенні перебувало близько 60 пацієнтів. Обвинувачений піднявся на другий поверх, але двері в інші відділення вже були закриті. Медпрацівникам вдалося заблокувати всі двері, в тому числі вхідні, тому обвинувачений опинився у закритому коридорі і не міг вийти з лікарні до приїзду поліції.
Після затримання у зловмисника встановили наркотичне сп’яніння внаслідок вживання амфетаміну. Три дні він провів під вартою.
У суді чоловік все повністю визнав. Пояснив, що напередодні події вживав амфетамін. Він прийшов до лікарні, бо там начебто працює його мама. У руці мав «туристичний» ніж, окрім того в рюкзаку було ще декілька метальних ножів, які він нікому не показував та ними не погрожував. Мама працює у лікарні на 4 поверсі, проте до неї він так і не дійшов, оскільки двері в інші відділення лікарні закрили. Обвинувачений каявся і обіцяв більше такого не робити. Розповів, що просив вибачення у медсестри, але вона відмовилася взяти у нього моральну компенсацію (очевидно, йшлося про гроші).
На обліку психоневрологічному або наркотичному обліку чоловік не перебуває, раніше не судимий. Чи справді працює в лікарні його мама, як видно із вироку, суд не з’ясовував.
У рюкзаку знайшли ще п’ять ножів. За висновком експерта, всі шість ножів до холодної зброї не належать. П’ять предметів є метальними ножами та не відносяться до категорії холодної зброї у зв’язку з відсутністю технічної забезпеченості для ураження цілі. Ніж, який обвинувачений тримав у руці, є ножем зі змінними клинками господарсько-побутового призначення.
Дії кваліфіковано за ч.4 ст.296 ККУ як хуліганство із застосуванням предмета для завдання тілесних ушкоджень.
За злочин, пов’язаний із наркотиками, чоловік після згаданого інциденту не притягувався.
Обставиною, що пом’якшує покарання обвинуваченого суд визнає щире каяття.
Обтяжує становище обвинуваченого скоєння злочину особою в стані наркотичного сп’яніння.
Центр пробації оцінив ймовірність вчинення повторного злочину як середню і вважає, що виправлення обвинуваченого можливе без позбавлення чи обмеження волі.
Суд призначив 4 роки позбавлення волі, звільнивши засудженого від відбуття тюремного покарання з іспитовим строком 3 роки. Він зобов’язаний періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.