Димитровський міський суд Донецької області визнав громадянина винним у посяганні на територію України.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 13 січня.
За версією обвинувачення, на виборчій дільниці цей чоловік керував процесом голосування на незаконному рефередумі за самостійність«Донецької народної республіки», давав вказівки іншим членам виборчої комісії.
Його звинуватили в умисних діях з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.110 ККУ).
У судових засіданнях були допитані свідки, переважна більшість яких підтвердила ці обставини. 11 травня 2014-го в Будинку культури в Мирнограді (до 2016 року — Димитров) відбувалося голосування. Обвинувачений, зі слів очевидців, був там. Одягнутий у діловий костюм, він приносив бюлетені до столиків, де сиділи дівчата, які видавали їх виборцям. Також людині похилого віку обвинувачений щось розповідав, консультував, схилившись над бюлетенем, а потім та людина кинула бюлетень до урни.
Інший чоловік розповів, що не мав із собою ні паспорта, ні іншого документа. Почувши це, представниця виборчої дільниці порадила йому звернутися до старшого. Він підійшов до того чоловіка, пояснив, хоче проголосувати, але не має документа, а також поцікавився, за що тут усі голосують. Той чоловік йому сказав, що це референдум за від’єднання Донецької області від України, «щоб більше не кормити Київ». Почувши, що свідок згоден з такими ідеями, співрозмовник узяв зі столу бюлетень і дав йому, щоб той проголосував. Тепер свідок впізнає цього чоловіка в залі судового засідання.
Про обвинуваченого відомо, що він раніше працював у профспілці шахти імені Стаханова, а станом на 2014 рік був у ветеранській організації. У 2004-2006 роках балотувався в мери Димитрова і в анкеті писав, що він прибічник «Руського блоку».
У судовому засіданні чоловік винним себе не визнав. У 2014 році він був керівником проукраїнських громадських організацій «Організація інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій міста Димитрова Донецької області», «Науково-методичного центру здоров’я», був учасником «Всеукраїнського громадського руху «За збереження народу України», сім років він також був головою місцевої організації «Партії захисників Вітчизни», у 2006 році балотувався на посаду міського голови від цієї партії.
Обвинувачений переконував, що 11 травня 2014-го до міського будинку культури прийшов з метою охорони громадського порядку і надання медичної допомоги. Членам його громадської організації нібито рекомендовано брати участь у масових акціях, де є загроза здоров’ю населення. Він пішов до Будинку культури зі знайомою лікаркою-пенсіонеркою, щоб допомогти, якщо комусь стане зле. Свою участь в організації та проведенні референдуму чоловік заперечував.
Але суд критично ставиться до таких показань обвинуваченого та його знайомої жінки-медика. Версія захисту спростовується показаннями шести свідків, які узгоджуються між собою.
Враховуючи похилий вік обвинуваченого, що він раніше не судимий і тривалий час вів активну громадську діяльність, а також відсутність обставин, які обтяжують покарання, суд погодився призначити покарання у мінімальній межі, передбаченій санкцією статті Кримінального кодексу.
Чоловіка засудили до 5 років рельного тюремного ув’язнення. Але запобіжний захід йому так і не обирався, обвинувачений не затриманий і залишається на свободі. На вирок ще може бути подано апеляцію.