Подільський суд Києва відклав підготовче судове засідання за обвинуваченням голови Конституційного суду Олександра Тупицького.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
За словами адвоката, Тупицький перебуває у закладі охорони здоров’я.
«З огляду на курс лікування, який він проходить, не може прибути в це судове засідання», — сказав захисник Телешецький.
Суду передано завірену копію довідки лікаря діагностичного лікувально-реабілітаційного комплексу.
«Наголошую на тому, що Олександр Миколайович перебуває саме на лікуванні в цій установі. Це обґрунтовується тим, що саме лікар надав йому відповідну довідку про це. Курс лікування, про який я не можу говорити відкрито в судовому засіданні, передбачає обов’язкове перебування упродовж двох тижнів в закладі охорони здоров’я і проходження цього лікування. Воно завершується буквально через тиждень. Після цього готовий прибути в будь-який день та час в судове засідання», — пояснив адвокат.
Переглянувши медичні документи прокурор Олексій Донський сказав, що насправді Тупицький перебуває на оздоровленні, а тому причина його неявки є неповажною.
«Констатовано лікарем-терапевтом, що особа не лікується, а оздоровлюється… Така довідка не могла бути підписана іншою особою. Всім, хто коли-небудь перебував у профілакторії, санаторії, відомо, що питання, пов’язані з оздоровленням, перебувають у компетенції саме лікарів», — зазначив він.
Прокурор просив суд застосувати до Тупицького привід у судове засідання, кажучи, що обвинувачений вдається до процесуальних диверсій.
Перед цим суд відкладав засідання, тому що обвинувачений скаржився на респіраторне захворювання, що заважає йому повноцінно брати участь у процесі.
«Із 7 судових засідань 5 зірвані стороною захисту. Зокрема, дві через неявку захисника. Одне — через неявку обвинуваченого, у минулому засіданні — нібито через погане самопочуття особи, яка була в судовому засіданні. І ще одне — через заявлення безпідставного відводу. Я вже не кажу, що ще одне зірвано через клопотання про трансляцію від сторони захисту, яке могло бути заявлено в першому засіданні», — розповів Донський.
Адвокат відповів, що причини неявки були поважними і його підзахисний зможе надати суду документи, що це було саме лікування і причому таке, що не дозволяло йому перерватися на поїздку з іншого регіону до Києва.
З 28 травня цього року справа перебуває в Подільському суді Києва на стадії підготовчого засідання і досі не розглянуто питання обрання запобіжного заходу — 45 тисяч гривень застави, про що клопоче прокурор.
Суддя Казмиренко відмовилась застосувати привід до Тупицького і відклала розгляд до 15 листопада. Раніше відновити слухання неможливо, тому що суддя матиме відпустку.
Трансляція засідання на Youtube-каналі «Судова влада» 21 жовтня не відбувалася з технічних причин.
Нагадаємо, що 16 вересня Подільський суд Києва не задовольнив заяву про самовідвід судді Людмили Казмиренко, яка має розглядати обвинувальний акт стосовно голови Конституційного суду Олександра Тупицького.
Раніше суд аналогічно відмовив Тупицькому у відводі судді Казмиренко. Заява була мотивована тим, що суддя не може неупереджено розглядати його справу через потенційні негативні наслідки: публічний осуд і образи від високопосадовців, притягнення до кримінальної відповідальності, фізичне усунення Казмиренко від здійснення правосуддя шляхом недопущення у будівлю суду і скасування указу про її призначення суддею.
У кінці травня цього року Офіс Генерального прокурора скерував до Подільського районного суду Києва справу стосовно колишнього Голови Конституційного Суду України за фактами злочинів проти правосуддя.
Тупицький звинувачується у підкупі свідка в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України Юрія Татькова для дачі завідомо неправдивих показань у кримінальному провадженні щодо заволодіння майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод».
Крім того, у 2018-2019 роках Тупицький начебто сам неодноразово надавав слідчому ГПУ завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів.
Строк давності за один із епізодів — примушування свідка до зміни показань — вже сплив. Це кримінальний проступок, за який особу можна притягнути до відповідальності протягом 2 років з моменту скоєння.За введення слідчого в оману Тупицькому загрожує максимально до 5 років позбавлення волі.
27 березня 2021 року президент Зеленський скасував Указ про призначення Тупицького суддею КСУ в 2013-му. Так Тупицький втратив повноваження судді і голови Конституційного суду. Але 14 липня Верховний суд визнав незаконним Указ президента Зеленського.
Після цього стало відомо, що колишньому голові Конституційного Суду України Тупицькому також оголосили підозру в несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи.
Читайте також: