Комунарський районний суд міста Запоріжжя визнав засновника ТОВ «Енерго-Маркет» Олександра Гоїка винним у колабораційнй діяльності.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 16 жовтня.
У квітні 2022 року, перебуваючи в окупованому місті Мелітополі, підприємець погодився продавати паливо на незаконно відібраних російськими окупантами автозаправках ТОВ «Окко-лайт» на проспексті Богдана Хмельницького, 80, по вулиці Воїнів-Інтернаціоналістів, 6 та АЗС мережі ТОВ «Вест петрол маркет» ЄДРПОУ на проспекті Богдана Хмельницького, 78.
Росіяни організували регулярні поставки палива. А Гоїк продавав його місцевому населенню, а виручку віддавав представникам окупаційної адміністрації Мелітополя, а також невстановленим російським військовим із позивними «Ворон», «Каспій» та «Алмаз».
Слідчі перехопили декілька телеофнних розмов підприємця. Так, 13.04.2022 він обговорював із невстановленою особою жіночої статі кількість завезеного палива на АЗС. Наступного дня він дав вказівку цій жінці замовити для поставки у Мелітополь 80 тонн паливно-мастильних матеріалів з анексованого Криму.
25.04.2022 у телефонній розмові із невстановленою особою чоловічої статі обговорювалося надання звітності про діяльність АЗС призначеному окупантами меру Мелітополя.
26.04.2022 у ході телефонній розмові з якимсь чоловіком Гоїк обговорив зустріч, яка відбулась між ним і призначеним окупантами мером Мелітополя щодо діяльності АЗС.
У листопаді минулого року обвинувачений перереєстрував свій бізнес за російськими законами.
Дії чоловіка кваліфікуються за ч.4 ст. 111-1 КК як вдеення господарської діяльності у взаємодії з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території.
У суді виступив свідок, який розповів, що до повномасштабного вторгнення РФ Гоїк займався здійснював вугіллям. Після викрадення законного мера міста обвинувачений почав захоплення АЗС, їздив по заправках з колаборантом, який зайняв в окупаційній владі посаду «начальника міліції». Крім цього, у 2015-2016 роках Гоїк продавав мінеральні добрива та засоби захисту для рослин. Із березня 2022 року обвинувачений також нібито займався вивозом української пшениці на територію Росії, бо о знав, у кого з фермерів є пшениця і в якій кількості. Однак цей епізод офіційно Гоїку не інкримінувався.
Також суд використав відеозапис показань свідка, який пояснив, що Гоїк приїздив на залізничну станцію за місцем його роботи, щоб запустити маршрути ввезення з Криму на тимчасово окуповану територію, у тому числі в Мелітополь вантажів та паливно-мастильних матеріалів.
Чоловіка заочно засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Також йому заборонили обіймати деякі посади і займатись господарською діяльністю на 15 років.