Голосіївський районний суд Києва арештував будинок готелю Військово – Микільського монастиря по вулиці Івана Мазепи, 11 і 292 мільйони гривень на банківському рахунку.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 1 травня.
Йдеться про будинок площею 6 715 кв.м., що має статус памʼятки архітектури і містобудування місцевого значення.
Кримінальне провадження за ознаками відмивання грошей (ч.3 ст.209 ККУ) зареєстрували 24 квітня 2025 року. Розслідуванням займається підрозділ детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у місті Києві.
25 березня 2025 року Держфінмоніторинг отримав від АТ КБ «ПриватБанк» повідомлення, що ТОВ «Тіквел Компані» хоче оплатити на рахунок приватного виконавця майже 292 млн грн із призначенням «кошти за придбання на СЕТАМ…».
У банку запідозрили, що ця фінансова операція може сприяти порушенню санкцій, які з 12 лютого 2025 року застосовані до бізнесмена Костянтина Жеваго.
Близьке до Жеваго ТОВ «3В Ріелті» купило дім на аукціоні ще в грудні 2017-го в Фонду гарантування вкладів при продажі активів збанкрутілого ПАТ «Дельта банк».
Після того, як у 2021 році щодо «3В Ріелті» було розпочато судову справу про банкрутство, ДП «СЕТАМ» виставив будинок на торги. Повʼязана з Жеваго компанія «Фінансова компанія «Фінтакт» оскаржувала результати торгів, які виграв сторонній учасник. Зрештою, через відсутність оплати «СЕТАМ» визнав переможцем аукціону «Фінтакт».
Але наступні три роки «Фінтакт» також не поспішала викупити будинок. У 2023 році активи Жеваго, в у тому числі, оформлені на повʼязаних із ним осіб, арештували у справі про розтрату майна АТ «Банк «Фінанси та Кредит». Під арештом опинилися і будинок на вулиці Мазепи, 11, і статутний капітал компанії «Фінтакт».
У лютому 2025-го, після застосування до Жеваго санкцій, ДП «Сетам» сформувало новий протокол торгів і визнало переможцем ТОВ «Тіквел Компані».
Це підприємство зареєстроване в 2021 році, за сім днів до проведення торгів з продажу майнового комплексу. Протягом 2021-2024 рр., згідно з наявною в «Ю-контрол» фінансовою звітністю, компанія не вела господарської діяльності. Власником «Тіквел Компані» був депутат Київської обласної ради від «Європейської солідарності» Леонід Глиняний. Із 26 березня 2025-го бенефіціарним власником компанії значиться Ярослав Вербовський.
Від банку «Південний» надійшла інформація про походження коштів на рахунку «Тіквел компані». Зокрема, фірма отримала 111 мільйонів гривень від ПАТ «ЗНКІФ «Каскад-Інвест» і ще 184 млн гривень як поворотну фінансову допомогу вніс Вербовський.
Оскільки Рада нацбезпеки і оборони України запровадила стосовно Жеваго санкції, які, зокрема, передбачають безстрокове блокування його активів, то слідчі припускають, що через ТОВ «Тіквел компані» бізнесмен намагається залишити деякі активи в полі свого впливу, використовуючи схему легалізації коштів невідомого походження, шляхом проведення розрахунків між повʼязаними з ним компаніями.