Поліцейських виправдали від 200 тисяч хабара за перевезення м’яса

Іллічівський районний суд м. Маріуполя виправдав трьох осіб від одержання неправомірної вигоди за недоведеністю їх винуватості.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 21 січня.

У 2015 році поліція біля КПВВ «Новотроїцьке» затримала дві вантажівки з м’ясом – туші свинячі обрізні, філе куряче. Всього товару на 600 тисяч гривень. Виникли сумніви у справжності документів. Крім того, автомобілі рухалися в іншому напрямку, аніж указано в документах. Пізніше до поліції приходила жінка, яка супроводжувала вантаж і переконувала віддати товар, бо м’ясо зіпсується. Старший оперуповноважений Управління захисту економіки в Донецькій області начебто висунув вимогу передати 200 тисяч гривень за те, що вантажівки відпустять і справу закриють.

Спільником оперуповноваженого нібито став слідчий поліції, а третім співучасником був посередник, який мав отримати гроші.

Заявниці в СБУ під протокол передано 160 тисяч гривень і суд звернув увагу на такі розбіжності в сумах. Далі жінка начебто передала 130 тис. грн посереднику. Ідентифіковані гроші у заявниці без жодного контролю перебували більше доби. Затримання всіх трьох підозрюваних відбулося не одразу після гіпотетичної передачі грошей, а наступного дня, коли вже минуло близько доби.

Чоловіка, якого вважали посередником, затримали на виїзді з Маріуполя, коли він їхав машиною з цивільною дружиною. З підлокітника авто вилучили 36 тисяч гривень, які слідчі вважали неправомірною вигодою. Ще 24 тис. грн вилучили на підприємстві ТОВ «Атік-Агро», хоча обвинувачений там не працював, а тільки орендував місце на ринку. Ще 60 тисяч купюрами по 500 і 100 грн одним пакетом начебто вилучили на місці роботи того самого посередника, але суд так і не впевнився у походженні цих коштів.

Ідентифікація серії і номерів вилучених купюр не проводилася, а тому не доведено, що саме ті гроші, які дала СБУ. Серед вилучених є купюри 1,2,5,10,20,50 гривень, а заявниця під протокол від СБУ отримувала гроші номіналом 500, 200, 100 грн.

Всі троє обвинувачених провину заперечували, але давати показання відмовились із посиланням на ст.63 Конституції.

Суд визнав порушення інструкції з проведення НСРД і здійснення слідчих дій неуповноваженою особою. Ухвалами слідчого судді дозвіл на слідчі дії видавався одній особі, а фактично їх проводила інша, доручення у матеріалах справи відсутні. Розшифровки протоколів розмов обвинувачених, зафіксованих НСРД, на думку суду, не підтверджують складу злочину.

Вантажівки з м’ясом поліція відпустила ще у 2015 році після огляду, а саму справу про можливу контрабанду так і не дорозслідували, тому що всі документи були вилучені СБУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email