Печерський районний суд Києва задовольнив позов керівника Голосіївської окружної прокуратури міста Києва і витребував у власність держави нежитлове приміщення.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури. Рішення суду від 10 грудня 2024 року не оскаржувалося і набуло законної сили.
Йдеться про нежитлове приміщення площею 495,3 кв. м., частину гуртожитка по вулиці Предславинській у Голосіївському районі столиці. Його вартість оцінюють у 34 мільйони гривень.
У 1999 році на базі майна відокремленого структурного підрозділу Київського заводу «Радар» було створено державне підприємство «Наш Дім». Гуртожиток перебував на балансі держпідприємства.
У 2019 році частину гуртожитка оформив у власність громадянин із паспортом, виданим у Сумській області. Підставою для реєстрації права власності був інвестиційний договір із ДП «Наш дім» від 2002 року.
Але ДП «Наш дім» повідомило, що такий договір не укладало. Міністерство економіки і Фонд державного майна також заперечували, що погоджували такий договір. Тобто держава в особі уповноважених органів рішення про відчуження майна і таке відбулося поза волею дійсного власника.
Громадянин, який приватизував державне майно, в судове засіданні не зʼявився і відзиву на позов не надав.
У своєму рішенні суд пояснив, що відчуження державного майна повинно відбуватись з дотриманням приватизаційної процедури. Громадянин міг знати про те, що державне майно повинно відчужуватись у порядку приватизаційної процедури, за результатами договору купівлі-продажу. А інвестиційний договір не міг бути законною підставою для набуття права власності на спірне майно. Суд вирішив, що громадянин безоплатно заволодів державним майном і діяв недобросовісно.