Суддя антикорупційного суду задовольнив заяву прокурора Андрія Грицана про відкликання клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до Олега Татарова.
Це вбачається із онлайн-трансляції судового засідання
На початку засідання прокурор Гайцан заявив, що сумнівається у підозрі Татарову. «На даний час ми не можемо повністю стверджувати, що підозра була пред’явлена обґрунтовано. Тому ми відкликаємо дане клопотання», – сказав Гайцан.
Початково справа перебувала у НАБУ і в суді її представляв прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Але напередодні засідання з обрання запобіжного заходу генпрокурора Венедіктова змінила підслідність кримінального провадження і передала її Службі безпеки України. Суд був змушений відкласти засідання, тому що прокурори САП не могли підтвердити повноваження. Пізніше в засідання з’явився прокурор від Офісу генпрокурора, який клопотання відкликав.
2 грудня Вищий антикорупційний суд брав під варту з альтернативою застави заступника директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Костянтина Дубоноса. Після зміни групи прокурорів це рішення було скасоване. Після цього прокурор Гайцан 30 грудня від клопотання про запобіжний захід експерту відмовився.
За версією слідства, Дубонос отримав від Микитася хабар у вигляді паркомісця за 250 тисяч грн. Взамін експерт зменшив суму збитків від продажу квартир Нацгвардії з 81 млн до 7 млн грн.
У суді прокурор повідомив, що колишній топменеджер «Укрбуду», а сьогодні заступник голови Офісу президента України Олег Татаров, надсилав співробітниці компанії «Укрбуд» скан паспорту Дубоноса, щоб на нього зареєструвати паркомісце зі 100% знижкою.
Микитась начебто підтвердив передачу хабара Дубоносу під час допиту.
2 грудня НАБУ повідомило, що Микитась вже відшкодував до бюджету 50 млн грн від загальної суми збитків у 81,64 млн грн.
У листопаді 2020 суд затвердив угоди про визнання винуватості двома оцінювачками квартир для Нацгвардії.
У жовтні 2019 НАБУ повідомили підозру екснардепу від «Волі народу» і колишньому бенефіціару компанії «Укрбуд» Максиму Микитасю. Йшлося про заволодіння майном Нацгвардії на суму понад 81 млн грн.
«Укрбуд Девелопмент», за версією слідства, вживала заходів для приховання злочину, в тому числі через повторну оцінку вартості квартир.