Колишньому нардепу Олегу Царьову оголосили підозру в фінасуванні дій, спрямованих на незаконну зміну меж територію і кордону України.
Як йдеться у тексті підозри, до 2014 року Царьов через підконтрольні комерційні структури придбав нерухомість у Криму, на базі якої потім створив низку підприємства, які зареєстрував за російським законодавством.
Так, у листопаді 2014-го зареєстровано ООО «Санаторий Кирова», учасниками якого стали Царьов із дружиною Ларисою.
У січні 2021 року створено Частное учреждение «Музей «Усадьба княгини Н.А. Барятинской», засновником якого є ООО «Санаторий Кирова», а директором став особисто Царьов.
У подальшому Царьов уклав договори із підприємством «Охрана» Росгвардії на монтаж тривожної сигналізації і обслуговування комлексу засобів охорони. За ці роботи було сплачено 52,5 тисячі російських рублів.
У вересні 2022-го за монтаж тривожної сигналізації Царьов перерахував підприємству «Охрана» Росгвардії більше 35 тисяч рублів.
У 2002-2014 роках Царьов був народним депутатом і членом Партії регіонів.
У травні 2022-го за державну зраду його засудили до 12 років позбавлення волі. Вирок ухвалили заочно, оскільки політик ще у 2016 році втік із країни та перебуває у розшуку.
У березні 2022-го під час повномасштбаного вторгнення російської армії, Олег Царьов показався у Київській області. Як повідомив журналіст Денис Казанський, політик прибув разом із окупантами, прикриваючись необхідністю доставити “гуманітарний вантаж”.
Царьову повідомили ще одну підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційній діяльності.
Це сталося тому, що Царьов звернувся до мера Кривого Рогу Олександра Вілкула і запропонував йому здати місто російським окупантам. Крім того, він неодноразово публікував сеператистські заклики у власному Telegram-каналі.