Суд призначив експертизу речовини білого кольору, яку вилучили в автомобілі, яким при затриманні користувався начальник сектору контррозвідки Лівобережного міжрайвідділу СБУ Києва Олександр Карамушка.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 16 травня.
Експертизу доручили Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України, з обов’язковою відеофіксацією процесу, у тому числі за участі працівників Національного антикорупційного бюро.
Експерти мають дати відповідь, чим є речовина у двох прозорих пакетах, що вилучені з машини Skoda Octavia A5, чи є ця речовина наркотичними засобами, психотропними речовинами або їх аналогами. Також мають з’ясувати, чи є на пакетах сліди рук, чи можна їх ідентифікувати, чи є на них клітини шкіри і який їх ДНК-профіль.
Крім того, суд дозволив відібрати в Олександра Карамушки та ще одного пасажира цього авто зразки букального епітелію та відбитки пальців і долонь рук.
24 квітня Карамушку затримали за підозрою в хабарництві.
До Карамушки застосовано запобіжний захід. Він вийшов з СІЗО під заставу в 1,2 млн грн.
Карамушка під час обрання запобіжного заходу |
За версією НАБУ, співробітник СБУ вимагав та одержав неправомірну вигоду в сумі 47,5 тис. доларів за непритягнення до кримінальної відповідальності за підробку документів низки громадян Таджикистану, Узбекистану, Ірану, Індії, Росії та їхніх наречених з числа громадянок України, а також скасування їм посвідок на проживання в Україні.
СБУ розслідувала справу, в якій йшлося, що у 2016 році невстановленими посадовими особами, можливо, за грошову винагороду було видано громадянкам України 58 довідок про вагітність, які мають ознаки фіктивності.
Вказані довідки про вагітність слугували підставами для укладання шлюбів з іноземцями з метою їх подальшої легалізації в Україні. За укладання фіктивних шлюбів українки начебто отримували від іноземців грошову винагороду від 100 до 1000 доларів. Після оформлення шлюбів іноземці поверталися на батьківщину в закордонних дипломатичних установ України отримували в’їзні візи до України типу «Д» (возз’єднання з родиною).