Кобеляцький районний суд Полтавської затвердив угоду про визнання винуватості щодо замаху на шахрайство.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 31 січня.
У серпні 2024 року троє осіб вирішили заволодіти коштами шляхом обману. Вони обіцяли підприємцю допомогти отримати в користування земельні ділянки, що належать державним підприємствам «Дослідне господарство Степне «Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України», «Дослідне господарство Тахтаулово «Інституту захисту рослин Національної академії аграрних наук України», що знаходяться у Полтавській області.
5000 га землі, нібито, передали б у користування після призначення на посади директорів держпідприємств підконтрольних осіб.
Спритники зустрічалися із підприємцем у Дніпрі і називали ціну, що була визначена із розрахунку 250 доларів США за гектар землі сільськогосподарського призначення. Тобто загалом йшлося про 1,25 млн доларів.
Підприємцю озвучили завідомо недостовірні відомості щодо наявності в шахраїв завʼязків серед працівників Офісу Президента України, Ради національної безпеки і оборони України, Фонду державного майна України та Національної академії аграрних наук України, які сприятимуть у позитивному вирішенні цього питання.
Усвідомивши незаконність пропозиції, підприємець звернувся до правоохоронців і продовжував діяти під їх контролем.
Обвинувачений сказав, що хоче аванс у сумі 50 тисяч доларів, які має передати комусь у Києві, а решту коштів після призначення директорів підприємств двома платежами — 375 тисяч і 825 тисяч доларів.
19 вересня 2024 року фігуранти зустрілися у кафе в Полтавській області і отримали від підприємця муляж 50 тисяч доларів, після чого були викриті.
Один із співучасників пішов на угоду. Його дії кваліфікували як незакінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану та в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 190 ККУ).
Чоловіка засудили до 5 років позбавлення волі умовно. Він погодився співпрацювати з правоохоронцями і згодом свідчити в суді щодо двох своїх спільників по злочину.
Після набрання вироком законної сили громадянин має зробити благодійний внесок на підтримку Збройних Сил України у розмірі 500 тисяч гривень, на рахунок конкретної військової частини.
Про засудженого відомо, що він пенсіонер, розлучений, не працює.
Його спільницею вважається також жінка, яка працює вчителькою англійської мови в ліцеї міста Дніпро.