Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області визнав військовослужбовця винним у зберіганні боєприпасів та поширенні інформації про розташування Збройних сил України.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 14 березня.
Після повномасштабного вторгнення обвинувачений мобілізувався і служив солдатом резерву ЗСУ. 26 березня 2022 року йому з російського номера зателефонували і передали привіт від спільного знайомого, в якого обвинувачений проживав, коли 2015 році відпочивав у Севастополі, АР Крим. Почувши, що обвинувачений проходить військову службу, співрозмовник попросив фото військової техніки із координатами її розміщення. У програмі Vetus Maps чоловік створив два файли з географічними координатами і відправив у Telegram. За цими координатами розташовувалась центральна частина парку бойових машин і ділянка з ремонту озброєння і військової техніки.
Коли військовослужбовця затримали, то його квартиру і дачу обшукали та знайшли два корпуси гранат і запали, які він зберігав без передбаченого законом дозволу. Чоловік знав, що керівництво військової частини забороняє передавати будь-які відомості про дислокацію підрозділів і техніки ЗСУ. Він двічі переслав таку інформацію, а, зрозумівши, що вчинив неправильно, видалив ці повідомлення із мобільного телефона.
Командир взводу повідомив, що солдат був безініціативний, постійно його не було на місці, тримався осторонь, уникав навчання. Був наказ командира роти відключити геолокацію у своїх телефонах, проводити відео та фото зйомку заборонялося. Але свідок бачив, як обвинувачений у квітні 2022-го фотографував з порогу казарми сторону будівель казарм, де були особовий склад і зброя. За порушення дисципліни солдат отримував тільки усні зауваження.
Інший військовослужбовець, який товаришував з обвинуваченим, бачив у нього на телефоні відкриту карті у як він ставив там якісь відмітки.
Номера телефону, на який надсилалась інформація начебто належить громадянину Росії. Початково військовослужбовця звинувачували у державній зраді. У підозрі йшлося про те, що співрозмовник представився йому співробітником ФСБ РФ і запропонував співпрацю.
У квітні 2022-го після затримання, коли чоловіка везли для перевірки на поліграф, він нібито намагався посягнути на життя працівника СБУ, шляхом штучного створення ДТП, а саме власноруч вивернув кермо автомобіля у бік зустрічного руху. Але, зрештою, ці події йому не інкримінували.
Обвинувачення у державній зраді помʼякшили до поширення інформації про місце розташування підрозділу ЗСУ і військової техніки (ч.2 ст.114-2 ККУ).
Як обставину, що пом’якшує покарання, суд врахував відсутність негативних наслідків від дій обвинуваченого, бо військову частину не обстріляли.
Крім того, береться до уваги щире каяття обвинуваченого, активне сприяння слідству, готовність понести покарання і намір продовжити військову службу з метою захисту України.
З урахуванням кількох обставин, які помʼякшують покарання, суд призначив покарання менш суворе, аніж передбачене законом, у виді 2 років позбавлення волі. Проте оскільки підсудний є військовослужбовцем, призваним на військову службу під час мобілізації, тому суд замінив увʼязнення на такий самий строк тримання у дисциплінарному батальйоні.