Голосіївський суд Києва починає розгляд справи за обвинувачення колишнього ліквідатора «Актабанку» щодо 5 мільйонів доларів хабара.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 15 лютого.
Навесні 2017-го уповноважена Фонду гарантування вкладів Юлія Приходько, яка займалася ліквідацією неплатоспроможного банку виявила сумнівні договори, укладені за рік запровадження тимчасової адміністрації. У неї нібито умисел вимагання у колишнього керівництва та власників «Актабанку» неправомірної вигоди за те, що не буде звернень до суду і визнання нікчемними певних угод з позичальниками і вкладниками. Для реалізації плану вона начебто вступила у змову з громадянином Борисенком.
Вимогу про 6 мільйонів доларів хабара озвучили ексголові правління банку, який обіймав посаду з квітня 2008 по жовтень 2014-го. За матеріалами справи, Борисенко вимагав погодитися на такі пропозиції, погрожуючи створенням штучних проблем як для ексголови правління, так і для клієнтів «Актабанку». Співрозмовник дав згоду за умови, що сума винагороди зменшується до 5 млн. доларів і Борисенко передасть йому оригінали деяких угод.
За версією слідчих, Борисенко з метою прикриття незаконних дій, залучив своїх знайомих, які повинні були отримати гроші та покласти їх до банківських комірок в «Укргазбанку».
У подальшому ці посередники, не бажаючи сприяти злочину, діяли з метою викриття Приходько і Борисенка. 7 червня 2017-го гроші помістили в комірках банку, Приходько затримали і за місцем її проживання вилучили оригінали угод.
Підозрюваний Приходько встиг напередодні виїхати з країни і через це оголошувався в розшук. До України він повернувся лише у квітні 2020-го та його навіть не затримували під час перетину кордону. Пізніше він дійсно ознайомлювався із матеріалами досудового розслідування, йому обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Чоловік стверджував, що майже 3 роки нічого не знав про кримінальну справу, підозри йому не надходили.
У підготовчому засіданні Борисенко сказав, що про підозру дізнався лише під час ознайомлення зі справою. Матеріали НСРД йому взагалі не відкривалися. Вважає обвинувачення необґрунтованим та безпідставним.
Справа щодо Приходько слухається у тому ж Голосіївському суді Києва. Суд розглядав варіант об’єднати справи і слухати разом, але відмовився від такої ідеї як передчасної, оскільки не прийнято рішення про призначення обвинувального акту до розгляду.
Станом на липень минулого року в справі стосовно Приходько тривало дослідження письмових доказів: досліджено 7 із близько 20 томів.
За прийняття неправомірної вигоди особи, що надає публічні послуги, за попередньою змовою групою осіб у поєднанні з вимагання (ч.4 ст.368-4 ККУ) Приходько і Борисенку загрожує від 4 до 8 років в’язниці з забороною обіймати деякі посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.