Київський апеляційний суд відклав розгляд скарг на вирок за пособництво в убивстві ексдепутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
У засідання 21 липня не з’явився жоден із захисників обвинуваченого Тарасенка, який судом першої інстанції визнаний винним і засуджений до 12 років за ґратами.

Тарасенко на стадії апеляції взяв собі «запасного» адвоката на прізвище Сацюк, який з невідомих причин не прибув 21 липня. Інша адвокатка Марина Ващенко, за інформацією суду, знаходиться за межами України. Без адвокатів підсудного справу слухати не можуть.
Крім того, не прийшов виправданий судом першої інстанції Олександр Лось. Оскільки вирок ще не набув законної сили, то він має зобов’язання прибувати до суду. Тим більше, що прокурор оскаржує виправдання Лося і має намір добитися для нього реального ув’язнення.
Секретар судового засідання повідомила, що повістку Лосю скеровували за місцем фактичного проживання — в Харківську область, за місцем реєстрації в Херсонській області пошта наразі не працює. Адвокат цього фігуранра Емма Целовальник зараз за кордоном.
Прокурор Олег Власов сказав, що, за неофіційними повідомленнями, Лось «воює», але більш точної інформації нема.

Суд відклав розгляд на 18 серпня. До цього часу суд викликатиме в засідання обвинуваченого Лося і захисників. Обвинувачений Тарасенко весь цей час утримується під вартою.
Вирок у справі Тарасенка і Лося Шевченківський суд Києва ухвалив ще 2 грудня 2021 року. Тарасенко, його адвокат і прокурор подали скарги. В апеляційному суді справу зареєстрували майже через 5 місяців — тільки 29 квітня. Після цього суд повернув скаргу адвоката Ващенко в інтересах Лосія, виявивши недоліки. 31 травня суд закінчив підготовку і відкрив провадження за скаргами прокурора і обвинуваченого Тарасенка. 7 липня планувалося перше засідання із розгляду по суті скарг на вирок, але незабаром його відклали на 21-ше.

На запитання « Судового репортера», чому минуло понад пів року, а апеляцію ще не почали слухати, прокурор відповів, що це залежить не від нього, а від суду. Водночас він припустив, що Шевченківський райсуд Києва не зміг раніше передати матеріали справи через воєнні події у столиці.
Нагадаємо, що вироком першої інстанції Ярослава Тарасенка, який вважається водієм кілера, засуджено до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна. Олександра Лося, який нібито стежив за політиком і збирав інформацію про його спосіб життя, виправдано повністю і звільнено з-під варти в залі суду.
Більше про це: