Суд не побачив порушень у порадах вчительки не контактувати з лікарями через COVID-19

Вінницький апеляційний суд  закрив справу проти вчительки біогології з гімназії м.Хмільник, яку звинувачували у поширенні неправдивих чуток.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на постанову від 13 травня.

Раніше на вчительку склали протокол, що вона 1 квітня в мережі «Viber», у групах «Класні справи» та «Вчителі гімназії №1» розповсюдила неправдиву інформацію про поширення коронавірусної інфекції Covid-19 у Хмільницькому районі, що може викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку.

Суд першої інстанції звільнив вчительку від відповідальності через малозначність правопорушення і обмежився усним зауваженням.

Але вчителька оскаржила це рішення, оскільки вважає, що нічого не порушила.

У матеріалах справи є скріншоти із публікаціями, але в них говориться не про хворих на COVID-19, а про те, що у медичних працівників брали аналізи і поради не контактувати з медпрацівниками.

Жінка пояснила, що, працюючи вчителем, дійсно писала в мережі інтернет у групах «Класні справи» та «Вчителі гімназії №1» свою особисту думку стосовно ситуації, яка склалась у Хмільницькій лікарні з хворими на коронавірус. Але не з метою розповсюдження неправдивої інформації, а щоб убезпечити дітей, їхніх батьків та своїх колег від можливого зараження на коронавірус, оскільки є свідомою і відповідальною людиною, яка слідкує за інформацією про розповсюдження цієї небезпечної хвороби. Ще вона пояснила, що напередодні, 31 березня 2020 року, територія КНП «Хмільницької ЦРЛ» по периметру була оточена поліцією, з лікарні нікого не випускали. А 1 квітня 2020 року на офіційному сайті Хмільницької районної державної адміністрації було розміщене повідомлення про один лабораторно підтверджений випадок COVID-19 у м. Хмільник.

У підсумку суд погодився, що дописи вчительки не є поширюванням неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку, і це вказує на відсутність в її діях події і складу адміністративного правопорушення.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

RSS
Follow by Email