Суд скасував арешт рахунку, на який Бакулін начебто отримував «відкат» за «вишки Бойка»

Київський апеляційний суд скасував арешт коштів на рахунку в банку Швейцарії, відкритому компанією SONIC BOOM FINANCE CORP.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 22 січня.

До суду звернулися адвокати двох бенефіціарів компанії, які повідомили, що про арешт дворічної давності дізналися тільки в листопаді 2019, коли знайомилися із матеріалами кримінального провадження за підозрою екснардепа Євгена Бакуліна.

Офіційно бенефіціарами іноземної компанії є дочка і син Бакуліна – Світлана і Микола. Арешт не дає можливості використовувати гроші з рахунку компанії і вести фінансово-господарську діяльність.

За версією слідства, саме на рахунок SONIC BOOM FINANCE CORP Бакулін отримав 25 мільйонів доларів «відкату» за «вишки Бойка».

Однак адвокат повідомив, що гроші на рахунку не визнані органом досудового розслідування речовим доказом, прокурор не надав суду такої постанови. У рішенні про арешт не зазначається розмір коштів і від яких юридичних чи фізичних осіб вони надійшли.

Раніше, 13 січня 2019 стало відомо, що прокуратура Швейцарії розпочала розслідування з приводу «вишок Бойка» і заарештувала рахунки членів сім’ї Євгена Бакуліна, в тому числі і в EFG BANK, де відкрито рахунок SONIC BOOM FINANCE CORP.

Попередньо відомо, що справу за обвинуваченням Бакуліна буде розглядати Голосіївський суд Києва.

У вересні 2019 суд давав дозвіл на заочне розслідування оголошеного в розшук Бакуліна.

Колишньому нардепу інкримінують участь у злочинній організації, закінчений замах на службове підроблення, привласнення коштів шляхом зловживання службовим становищем і відмивання грошей.

Йдеться про закупівлю у 2010 році самопідіймальних плавучих бурових установок не  безпосередньо у  виробника , а через підконтрольні фіктивні підприємства  «Highway Investment Processing LLP» та «Rigas Kugu Buvetava» за  явно завищеними цінами і заволодіння державними коштами у сумі більше 400 млн. доларів.

Історію з їх придбанням назвали «вишками Бойка» на честь тодішнього міністра енергетики Юрія Бойка.

Євген Бакулін у 2010-2014 рр. очолював НАК «Нафтогаз України», що є  єдиним акціонером ДАТ  «Чорноморнафтогаз». За версією слідства, Бакулін спільно з іншими учасниками злочинної організації спланував і організував закупівлю «вишок». У березні 2018 Верховна Рада дала згоду на притягнення нардепа до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Бакуліна. У квітні 2018 Бакуліна оголосили у всеукраїнський розшук.

У червні 2018 року одну з фігуранток «вишок Бойка», колишнього провідного інженера відділу закупівель товарів, робіт та послуг Департаменту комерції ДАТ «Чорноморнафтогаз», Анастасію Цибульську засудили до 5 років позбавлення волі умовно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *