Дзержинський районний суд Кривого Рогу Дніпропетровської області засудив колишніх вихователів будинку сімейного типу, які спалили труп дитини.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 24 січня.
Юрій і Тетяна Кудрявцеви проживали з трьома своїми дітьми і п’ятьма дітьми-вихованцями, на яких отримували соціальні виплати від держави.
3 червня 2017-го сім’я заявила про зникнення своєї 6-річної вихованки. Дівчинка нібито пропала на вокзальній площі о 6.30 ранку, перебуваючи там з вихователями. “Мама” відволіклася і не побачила, як дитина самостійно вийшла з машини та кудись пішла.
Але вже за кілька годин того ж дня чоловік у всьому зізнався, а наступного дня поїхав із поліцейськими на слідчий експеримент. Він показав, де у лісосмузі у вечірній час вони з дружиною спалювали тіло дитини. Обвуглені рештки знайшли — на березі водойми і на дні затопленого кар’єру.
Обгорілі залишки тіла дитини не дали встановити причину смерті.
За версією слідства, дівчинка не прокинулася вранці, її знайшли мертвою. Кудрявцеви вирішили приховати смерть із корисливих міркувань, щоб їх заклад не закрили і вони не втратили джерело доходу.
Будинок сімейного типу проіснував трохи більше року. Після даного інциденту його закрили.
Померла дівчинка виховувалась там зі своїм братиком. Діти мали інвалідність і відставали в розвитку. Їх мати не змогла самостійно їх виховувати і покинула на бабусю, яка також не могла дати собі раду і звернулася до соціальних служб. Після передачі дітей у прийомну сім’ю, з осені 2013-го бабуся з онуками не спілкувалась, оскільки вихователі їй перешкоджали. Одного разу вихователька повідомила, що введе дівчинку в «клофелінову кому» для підтвердження діагнозу «карлика». Бабуся була категорично проти і звернулась до начальника відділу з прав дитини, до міського голови з запитами, однак отримала тільки формальні відписки.
Представниця органу опіки та піклування повідомила суду, що нічого підозрілого за цією сім’єю не спостерігалося. Вихователі з дітьми часто з’являлися на публічних заходах. Але 1 червня на святкуванні Дня захисту дітей їй уже чомусь не було. Загибла дівчинка була дуже маленького зросту, а тому вперше почувши версію, що вона загубилася, коли вийшла з автомобіля, чиновниця не повірила, оскільки, без сторонньої допомоги ця дитина не могла ні піднятися в авто, а ні закрити двері мікроавтобусу. Свідок підтвердила, що за відсутності дівчинки родина втрачала статус дитячого будинку сімейного типу, і це значно впливало на матеріальне забезпечення.
У суді подружжя Кудрявцевих провину не визнало. Але чоловік на досудовому слідстві дав зізнавальні пояснення, показав поліції куди викидав останки дитини.
У матеріалах справи відсутні дані, що при проведенні огляду місця події були порушені права чи свободи підозрюваного або слідчий у будь-якій формі примушував його до визнання своєї винуватості.
Дії Кудрявцевих суд кваліфікує за ст.297 ч.3 КК України, за ознаками наруги над тілом (останками, прахом) померлого, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів; ст.384 ч.2 КК України, за ознаками завідомо неправдивого показання потерпілого, поєднаного зі штучним створенням доказів захисту, вчиненого з корисливих мотивів.
Жінці, яка заявила в поліцію про зникнення дитини, додатково інкримінували ст.383 ч.2 КК України — завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину. вчинене з корисливих мотивів.
За сукупністю злочинів пару засудили до 9 років позбавлення волі.
Бабуся померлої дівчинки має статус потерпілої у справі і їй стягується 1 мільйон гривень моральної компенсації.
Кудрявцевих взяли під варту в залі суду.