Солом’янський суд Києва задовольнив клопотання детектива НАБУ частково і застосував до судді Господарського суду Харківської області Тетяни Денисюк запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.
Таке рішення 10 травня ухвалив слідчий суддя Олександр Бобровник. Про це повідомляє «Судовий репортер». Ухвала оскарженню не підлягає.
Особисте зобов’язання до судді Денисюк застосовано на 12 днів, в межах строку досудового розслідування – до 21 травня включно.
Суд зобов’язав підозрювану прибувати до детектива, прокурора або слідчого судді за першою вимогою, без дозволу не відлучатися з населеного пункту, де зареєстрована, проживає чи перебуває (м.Харків), повідомляти про зміну місця проживання або місця роботи, утримуватись від спілкування зі свідками, зокрема представниками компанії «Карпатнадраінвест». Також суддя мусить здати паспорти та інші документи для виїзду за кордон. Також її зобов’язали носити електронний браслет.
Повний текст ухвали із поясненнями судді Бобровника буде проголошений 15 травня.
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагали призначити підозрюваній заставу в 1,1 млн грн. Прокурор Андрій Перов пояснив, що суму застави зменшили з 6 до 1,1 млн грн, оскільки у попередньому судовому засіданні захист показав рішення суду про арешт коштів, які належать дітям підозрюваної. Ці гроші, а також квартира судді арештовані у кримінальній справі щодо її батька.
Місяць тому, Солом’янський суд Києва в особі судді Вадима Сеніна не визнав суддю Денисюк підозрюваною і відмовив у застосуванні запобіжного заходу. Суд вирішив, що судді не повідомлено про підозру у встановленому законом порядку. Після цього детектив повторно звернувся з клопотанням до суду. Повторно про підозру Денисюк не повідомляли.
Суддя Сенін вважав, що НАБУ і САП порушили порядок повідомлення про підозру. А саме, що письмову підозру судді вручав детектив НАБУ, а не генпрокурор чи його заступник.
Відомо, що підозру судді Денисюк 21 березня склав і підписав керівник САП Назар Холодницький. При цьому він сам в цей день перебував за кордоном, у Брюсселі. Повідомлення про підозру за дорученням Холодницького поштою за місцем роботи і проживання судді Денисюк відправив з Києва детектив НАБУ. Суддя Сенін вважав, що Холодницький не мав права доручати йому це робити.
Виступ прокурора |
В судовому засіданні прокурор САП Андрій Перов зіслався на рішення Верховного суду від 2 квітня 2018 року. Верховний суд зазначив, що норми КПК не містять вимоги щодо вручення письмового повідомлення про підозру професійному судді особисто Генеральним прокурором України або його заступником. Також Перов заявив, що коли вдома у судді проходив обшук, сама вона переховувалась від детективів.
Нагадаємо, що судді Господарського суду Харківської області Тетяні Денисюк повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем і винесенні завідомо неправосудного рішення (ч.2 ст.364 і ч.1 ст.375 КК). Справу стосовно неї відкрили ще у січні 2017-го, але підозру підписали тільки в березні 2018.
Йдеться про ухвалу в господарській справі, якою в грудні 2016 суддя Денисюк зобов’язала державне «Укргазвидобування» передати компанії «Карпатнадраінвест» газ і газовий конденсат, арештовані у справі нардепа Олександра Онищенка. Суддя розцінила вимогу як немайнову і фірма, яку пов’язують з Онищенком, 205 тис грн судового збору не сплатила. Пізніше це рішення переглянув апеляційний суд і залишив позов без розгляду, саме через несплату судового збору.
У судовому засіданні прокурор САП повідомив, що екс-директор «Карпатнадраінвест» Андрій Сіротов, підтвердив, що знає батька підозрюваної Станіслава Денисюка та її брата з середини 90-х, оскільки вони працювали разом в управлінні по боротьбі з організованою злочинністю.
Адвокат Сергій Вилков вважає, що рішення судді Денисюк не суперечило ухвалі суду про арешт газу. Він пояснив, що фактично рішення Денисюк про передачу газу не могло бути виконано без подальшого скасування арешту у законному порядку.
Захист називає справу судді Денисюк політично мотивованою та пов’язує із кримінальним переслідуванням її батька Станіслава Денисюка, який є підозрюваним у справі про «податкові майданчики» часів екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, якою займається військова прокуратура. У рамках розслідування справи щодо Тетяни Денисюк НАБУ брало доступ до даних про її телефонні з’єднання, а також її батька. Як відомо, екс-керівник Державної податкової адміністрації в Харківській області Станіслав Денисюк утримується під вартою з можливістю виходу під заставу у понад 100 млн грн.
Адвокат Сергій Вилков стверджує, що після затримання Станіслава Денисюка у його родини вимагали гроші – 2 млн доларів. За словами Вилкова, Тетяна Денисюк дала слідчим ГПУ частину своїх заощаджень для контрольованої передачі першого траншу і гроші начебто зникли. Тепер суддя є також потерпілою у справі про вимагання хабара для керівництва військової прокуратури.
Більше про справу судді Денисюк читайте тут.