Суддя Верховного суду Григорій Мачульський повідомив Вищу раду правосуддя про втручання в його діяльність.
Про це йдеться в заяві судді.
Суддя пояснив, що адвокат третьої особи у справі на стороні відповідача ініціював відвід колегії суддів, на підставі, що суддя Мачульський отримав на картку 5 тис. грн за рішення на користь позивача.
Третя особа Наталія Макосій повідомила, що отримала листа на електронну пошту від невідомого їй абонента olga drobot з проханням не перешкоджати їм у справі, оскільки вони мають дружні стосунки з головуючим та впевнені у своїй перемозі і вже заохотили суддю матеріально. У додатку до листа була квитанція про переказ грошових коштів від 11 липня 2018 року на картковий рахунок судді. Особа на ім’я Ольга Дробот відома як член правління ПАТ «Обухівське».
Суддя Мачульський виявив, що дійсно на його зарплатну картку поза його волею надійшли гроші. Працівники «Приватбанку» не змогли з’ясувати, хто зробив платіж. Після цього суддя також звернувся із заявою про злочин до Генпрокуратури.
ФОП Макосій звернулась до НАБУ, а її адвокат – до Обухівського райвідділу поліції.
Відвід колегії суддів і заява про самовідвід Мачульського задоволені не були.
Йдеться про позов ПАТ «Обухівське» до Обухівської РДА про визнання незаконним і скасування розпорядження «Про затвердження проекту приватизації земель ПАТ «Обухівське» для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в адміністративних межах Обухівської міської, Нещерівської та Першотравенської сільських рад № 365 від 08 грудня 2015 року.
У користуванні колишнього радгоспу перебувало понад 5 тис. га землі. У 2006 радгосп припинив діяльність за рішенням засновників, а його правонаступником стало ПАТ «Обухівське».
У 2012 році підприємство замовило у ФОП Макосій Н.В. розробку проекту землеустрою на 4215,7 га, з яких 769 га мали відійти до земель запасу та держрезерву, а 3446 га – площа сільськогосподарських угідь, що підлягала розподілу між працівниками та пенсіонерами ПАТ «Обухівське».
У грудні 2015 Обухівська РДА розпорядженням затвердила проект приватизації земель ПАТ «Обухівське» з площею на 463 га менше. ПАТ «Обухівське» вважає, що це рішення незаконне і фактично його було позбавлено права користування частини землі. З’ясувалося, що розпорядження було видано на підставі іншого проекту, розробленого Макосій і погодженого зборами працівників, які мають право на земельну частку
Апеляційний суд зазначив, що ПАТ «Обухівське» як правонаступник радгоспу і приватне підприємство не може претендувати на безплатну приватизацію земельної ділянки, яку приватизують колишні працівники радгоспу-комбінату, а тому його права порушені не були.
У 2017-2018 рр. ПАТ «Обухівське» програло справу в першій та апеляційній інстанціях.
66% акцій ПАТ «Обухівське» належить кіпрській компанії Swinerton Limited. Бенефіціаром підприємства в реєстрі Мін’юсту значиться колишній депутат Київської облради Юрій Бондарчук.
За інформацією ЗМІ, у червні 2018 пайовики радгоспу «Обухівський» перекрили дорогу через те, що не можуть оформити у власність земельні ділянки. Повідомлялося, що з 839 пайовиків це змогли зробити лише половина, а суди з колишнім радгоспом тривають уже 3 роки.