Галицький районний суд міста Львова визнав чоловіка винним у шахрайстві і легалізації коштів, одрежаних злочинним шляхом.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 11 квітня.
У 2023 році, перебуваючи під вартою в ДУ «Львівська установа виконання покарань (№19)» за обвинуваченням у шахрайстві, арештант із допомогою телеграм-бота створював «фішингові» посилання і викрадав особисту інформацію з банківських рахунків.
Потерпілі бачили в Telegram оголошення про надання українцям благодійної допомоги. При переході за посиланням відкривався сайт подібний до онлайн-банкінгу «Приват24», де пропонувалося ввести свої особисті дані у вигляді логіна, паролю та коду підтвердження входу. Обвинувачений перехоплював цю інформацію і привʼязував картку потерпілого до свого електронного гаманця Google Pay. Далі арештант у мобільному додатку «Сільпо» робив замовлення із доставкою, розраховуючись цією карткою.
За текстом вироку, протягом двох місяців за такою схемою постраждали вісім осіб на суму 77 тисяч гривень.
У 2024 році цей шахрай вже отримував вирок за аналогічні дії щодо інших восьми потерпілих. Коштами потерпілих арештант колонії онлайн оплачував товари в магазині «Сільпо» та рекламні послуги у соцмережі Facebook.
За цими епізодами його присудили 5 років і 6 місяців позбавлення волі.
Цей чоловік утримується у колонії у справі про шахрайство і керівництво злочинною організацію, куди крім нього входять ще семеро осіб. За допомогою фішингових оголошень шахраї викрадали персональні дані і паролі від банківських рахунків. Потім привʼязували картки до Fishka-Pay і щоб вивести кошти з облікових записів, підшукували клієнтів для заправки автомобілів за заниженими цінами.
1 квітня цього року суд виніс вирок у цій справі. Керівник злочинної організації отримав 10 років і 6 місяців вʼязниці з конфіскацією майна. Ще троє його спільників також засуджені на 10 і 10,5 років позбавлення волі, а іншим чотирьом дали умовні строки.
Фото колонії: khpg.org