У кримінальній справі про зняття арешту і перереєстрацію права власності на будинок у провулку Рильського,4 перевіряється причетність державних реєстраторів управління юстиції м.Києва.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на дані реєстру судових рішень.
За матеріалами справи, у квітні-травні 2018 року невстановлені на даний час особи незаконно зняли арешт з будівлі і заволоділи нею на підставі завідомо підроблених офіційних документів та внесенні відомостей до державного реєстру речових прав на нерухоме майно з використанням фіктивних підприємств ТОВ «Агенція фінансових послуг» та ТОВ «Контест ЮА».
Йдеться про будинок у Рильському провулку,4, який належав дружині колишнього нардепа Олександром Шепелева. У 2009-2010 рр. «Родовід Банк» заплатив за оренду цього будинку під офіс 18,5 млн грн. За версією слідства, договори оренди були фіктивними і банк в цей будинок не переїхав і приміщеннями не користувався. Крім того, 24,8 млн грн було витрачено під приводом ремонту будинку у Рильському провулку. Насправді, як стверджують слідчі, ремонт не проводився.
29.09.2017 будинок перейшов у власність сейшельської компанії Amitiel Holding Limited. Ухвалою Бабушкінського райсуду Дніпра від 5 жовтня 2017 року будь-які реєстраційні дії щодо будинку заборонені.
Але 18 травня 2018 року на підставі акту приймання-передавання майна Amitiel Holding Limited передано будинок до ТОВ «Агенція фінансових послуг», а потім до статутного капіталу ТОВ «Контест ЮА»
Директор ТОВ «Агенція фінансових послуг» був допитаний і розповів, що у протоколі загальних зборів засновників підприємства, акті приймання-передавання майна до статутного капіталу ТОВ «Контест ЮА», протоколі загальних зборів учасників ТОВ «Контест ЮА» і статуті підприємства підписи від його імені виконані не ним. Крім того, він ніколи не був засновником чи директором будь-яких підприємств.
За клопотанням слідчого головної військової прокуратури суд призначив почеркознавчу експертизу документів.
На початку жовтня слідчі провели обшуки в низки осіб і вилучили мобільні телефони, ноутбуки та флеш-накопичувачі. Печерський суд 24 жовтня дав прокурорам дозвіл на розкриття інформації на цих пристроях, яка становить таємницю спілкування. Крім того, суд дав тимчасовий доступ до документів Головного територіального управління юстиції у місті Києві, а саме особової справи начальника відділу, документів щодо переміщення по службі, положення про розподіл обов’язків та ін. Раніше прокурору також надавався доступ до інформації мобільних операторів щодо обслуговування номерів державних реєстраторів.
17 вересня 2018 року Господарський суд Києва визнав незаконними дії Яни Івашової, держреєстратора Київської філії КП «Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області. Власником будинку у Рильському провулку,4 суд визнав сейшельську компанію Amitiel Holding Limited. Остання повідомила суду, що не приймала рішення про заснування ТОВ «Агенція фінансових послуг» і передачу будинку до статутного капіталу цього підприємства. Суд отримав листа директора сейшельської компанії, який стверджує, що нічого не знає про особу з грузинським паспортом, яка представляла Amitiel Holding Limited на зборах учасників ТОВ «Агенція фінансових послуг».
Господарський суд дійшов висновку, що документи, які послужили підставою для поступової зміни власників будинку від Amitіel Holding Limited до ТОВ «Агенція фінансових послуг» і до ТОВ «Контест» були складені або іншою компанією за схожим найменуванням (Amitіel Holding Limited), або взагалі підроблені.
Наразі на це рішення подана апеляційна скарга.
У матеріалах справи, яку розслідує військова прокуратура, є дані, що компанія Amitiel Limited, яка співзвучна з «Амітел Холдінг Лімітед» (Amitіel Holding Limited), є підконтрольною Олександру Шепелеву.
28.09.2017 Галина Шепелева начебто уклала договір про заснування ТОВ «Естейт.Проперті.Груп», на підставі якого передала у статутний капітал товариства будинок на Рильського. 29 вересня 2017 «Естейт.Проперті.Груп» продала його Amitiel Holding Limited. Галина Шепелева потім стверджувала, що будь-яких правочинів з будівлею не здійснювала і відношення до ТОВ «Естейт.Проперті.Груп» не має.
З приводу перепродажу будинку у Рильському провулку у вересні 2017 року було відкрито щонайменше два кримінальних провадження, де потерпілою є Галина Шепелева.
За даними досудового розслідування, нотаріус начебто посвідчила довіреність Шепелевої на громадянина, який в подальшому від її імені реєстрував договір про заснування ТОВ «Естейт. Проперті. Груп», відчужував будинок компанії «Амітел Холдінг Лімітед» та ін. Але в ході розслідування з’ясовано, що цей чоловік з дитинства перебуває на обліку у лікаря-психіатра з діагнозом шизофренія.
Водночас на будинок у Рильському провулку,4 претендує деякий Дмитро Щеглов, який є засновником ТОВ «Естейт. Проперті. Груп». Він подав цивільний позов про визнання недійсними правочинів і реєстраційних щодо будинку у Рильському провулку,4. Саме за цим позовом 5 жовтня 2017 суд заборонив реєстраційні дії щодо будинку.
Як відомо, з 2014 року колишній народний депутат Олександр Шепелев перебував у розшуку. Після затримання в лютому 2018-го його утримують під вартою у спецізоляторі СБУ. Зараз у судах міста Києва і Київської області перебуває кілька кримінальних справ.
Ключовим свідком і заявником у справах проти Шепелева є колишній акціонер «Родовід Банку» Сергій Дядечко. Окрім розтрати коштів банку, він також звинуватив екс-нардепа у двох замахах на його життя.
4 липня військова прокуратура також повідомила Шепелеву підозру у замовленні вбивства у 2006 році полковника УБОЗ Романа Єрохіна, який розслідував діяльність конвертаційних центрів.