Вищий антикорупційний суд провів чергове засідання у справі судді Окружного адмінсуду Києва Олени Власенкової.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
У засідання прибув спеціаліст, який мав допомогти відтворити деякі відеозаписи, з якими раніше суд самостійно впоратися не зміг.
Це відеозаписи обшуку кабінету Власенкової. Зйомку робили на камеру, яка автоматично поділила запис на 6 файлів. П’ять із них вже переглянули. Але згодом один не вдалося відтворити повторно. Шостий файл судом досліджено частково – за дві хвилини до кінця запис завис.
Втім, спеціалісту також не вдалося включити це відео. Він повідомив, що записи пошкоджені і припустив, що це могло статися під впливом часу. Водночас спеціаліст запропонував «врятувати» записи, виготовивши їх копії і відновлюючи файли вже в копії.
Прокурор Андронова сказала, що на етапі досудового слідства відео відтворювалося без перешкод, тому вона погоджується, що проблеми виникли з плином часу. Спеціаліст припускає, що в такому випадку проблема пов’язана саме з картою пам’яті, а не записаним файлом.
Копіювання викликало заперечення адвокатів, які наполягали, що суд має досліджувати саме оригінали. З цього приводу є висновок Верховного суду, де були визнані недопустимими відеозаписи НСРД, оскільки це були копії.
Суддя ВАКС Ногачевський зауважив, що є й інші рішення Верховного суду. Тому головуючий дозволив спеціалісту виготовити копії. Але остаточну оцінку таких доказів буде зроблено в нарадчій кімнаті.
Зазначимо, що ці записи зроблені у травні 2018-го. Тобто їм ще немає і трьох років.
Копіювання відбувалося у присутності суддів та сторін у справі, які дивилися, щоб спеціаліст не вдавався до якихось маніпуляцій. Але це виявилося досить тривалим процесом. Відтак суд поки тривало копіювання суд продовжив дослідження інших доказів.
Прокурор оголосила судові рішення про застосування запобіжного заходу до Власенкової та інші документи. Так, спочатку суддя Солом’янського суду Сенін відмовився застосувати до судді запобіжний захід – через порушення процедури повідомлення про підозру, що підозру вручав не генпрокурор або його заступник. Після цього прокурор звернувся ще раз до іншого судді Солом’янського суду, до судді Фоміна, який клопотання задовольнив і призначив Власенковій заставу. Захист вбачає у цьому упередженість правоохоронного органу. Адвокат Пукало сказав, що нове клопотання було фактично як апеляція на попереднє рішення з урахуванням позиції суду, який один раз прокурору вже відмовив.
Також у матеріалах справи є зображення телефону громадянина Остапенка, який заявив, що суддя хотіла отримати від нього гроші. Із зображення телефону видно листування Остапенка з іншим абонентом – ймовірно, суддею. Остапенко пропонує судді випити кави на «старом месте». Співрозмовниця (суддя) відписує: «Окей». Пізніше Остапенко повідомляє, що перейшов в інший заклад, бо в «старому місці» ремонт, і описує ресторан у будівлі навпроти парку по вулиці Федорова.
Наступне засідання заплановане на кінець березня.
Нагадаємо, що 10 травня 2018 року суддю ОАСК Олену Власенкову прокурори САП та оперативні працівники Головного управління «К» СБУ викрили начебто при отриманні 2000 доларів неправомірної вигоди.
На пропозицію прокурора Власенкова добровільно видала речі і документи, зазначені в ухвалі про обшук, – матеріали адміністративної справи, а також 2 тисячі доларів, що нібито були неправомірною вигодою.
Потім за заявою судді було зареєстровано справу про провокацію хабара.
За версією слідства, йшлося про отримання хабара у представника ТОВ «Безпечні технології утилізації», який оскаржував анулювання Міністерством екології ліцензії на право ведення господарської діяльності з небезпечними відходами. За заявою представника цієї ж компанії Остапенка було зареєстровано кримінальну справу проти судді Київського апеляційного адміністративного суду Ігоря Петрика.
Всього Остапенко фігурує як заявник у щонайменше п’яти кримінальних справах.