Зарічний райсуд Сум 4 грудня затвердив угоду між прокурором і топ-менеджером ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ».
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Чоловік обвинувачувався у пособництві фінансування тероризму за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України) та сприянні посяганню на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 110 КК України).
З червня 2016 року по вересень 2017-го обвинувачений працював у дніпровському ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» на посаді заступника директора департаменту комерційної і зовнішньо-економічної діяльності, а згодом і директором цього ж департаменту. На той час це підприємство належало батьку екснардепа від «Радикальної партії» Сергія Рибалки – Віктору Рибалці.
Згідно з обвинувальним актом, посадовець фірми сприяв фінансуванню діяльності терористичної організації «ЛНР» через реалізацію схеми постачання продукції ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» (снеки, сухарики, чипси, арахіс, фісташки, насіння «SEMKI», «Мачо», «SNEKKIN», «KartoFan», «Козацька слава», «Козацька розвага») на тимчасово окуповану територію Луганської області. Він контролював всю процедуру з початку відвантаження продукції з місця її виробництва до її надходження на територію окупованих районів Луганської області. За це отримував заробітну плату та надбавки від ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ».
За версією обвинувачення, чоловіком за попередньою змовою з іншими особами розроблено незаконну схему постачання продукції через Білорусь та Росію.
ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» здійснювало поставку на адресу ООО «Мир Пива», що в Мінську. Звідти продукція йшла до РФ, після чого – на територію ОРДЛО через тимчасово заблоковані пункти пропуску через державний кордон України. Там вона розповсюджувалася для реалізації у магазинах та торгівельних мережах, які фактично належать представникам так званих «ЛНР» та «ДНР». А сплачені так звані «податки» від реалізації продукції йшли на забезпечення діяльності цих організацій, їх керівників та учасників. При цьому учасники схеми вживали заходів конспірації. Для цього використовували розроблену і відому лише для них термінологію, зокрема Луганську і Донецьку області називали «Восток», а для обміну інформацією – корпоративні електронні прилади та відповідне програмне забезпечення корпорації «S.Group», до якої входить «СНЕК ЕКСПОРТ».
Чоловік покараний штрафом у 170 тисяч гривень і арештом на 5 місяців. З урахуванням попереднього ув’язнення, коли до обвинуваченого було застосовано запобіжний захід, строк арешту вважається відбутим повністю.
Раніше, у 2018-ому році, суд виніс вирок за фінансування тероризму іншому представнику компанії – Юрію Джабраілову. Він із червня 2016 по жовтень 2017 року неофіційно працював у ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» на посаді регіонального менеджера на тимчасово окупованих територіях. Там у змові з іншою особою постачав та розповсюджував продукцію ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» на тимчасово окупованій території Луганської області. Джабраілов обробляв завдання по кількості поставок, асортименту, залишках продукції, оплати за неї, питання сплати при перетині товаром кордону між РФ та Україною (на території тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей).
Кримінальним кодексом за фінансування тероризму з корисливих мотивів передбачено позбавлення волі на строк від 8 до 10 років з конфіскацією майна. Тоді теж була затверджена угода про визнання винуватості. Як покарання суд призначив чоловіку штраф майже 150 тисяч гривень. З таким вироком суду не погодилося ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ». Директор підприємства в апеляційній скарзі просить виключити з тексту вироку посилання щодо причетності ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» та його посадових осіб до кримінального провадження. Справу розглядає Полтавський апеляційний суд.
Олена Жила, для сайту «Судовий репортер».