Києво-Святошинський суд Київської області перервав підготовче засідання у справі Олександра Шепелева, звинуваченого у замаху на вбивство колишнього акціонера «Родовід Банку» Сергія Дядечка. Обвинуваченому другий раз поспіль викликали до суду швидку.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
14 березня Шепелеву в суді вручили обвинувальний акт, оскільки він стверджує, що не отримав його. Хоча в матеріалах справи є його розписка про отримання.
Прокурор Вікторія Оршавська відповіла, що вручення обвинувального акту не вимагає присутності адвоката.
«Приходят постоянно без адвоката, адвокатов не допускают. Вручают не вручают – я ничего не получал», – прокоментував Шепелев. «Попросил прокурор написать», – пояснив він зміст розписки.
Прокурор військової прокуратури Вікторія Оршавська зачитала клопотання про обрання Шепелєву запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення застави.
Також прокурор зазначила, що свідки у справі стверджують, що Шепелев раніше схиляв і примушував їх до дачі показів на його користь.
Однак суд не виніс рішення по клопотанню, оскільки Шепелев попросив викликати швидку.
Прокурор повідомив, що тільки сьогодні вранці Шепелева оглянув лікар і його стан був у нормі.
Суддя зачитав результат медогляд обвинуваченого о 9.10 ранку (засідання суду почалося в 10.30). У висновку лікаря йшлося, що стан здоров’я вказаної особи задовільний і він може утримуватися під вартою, брати участь у судовому засідання та інших процесуальних діях.
«Постійно уколи, капельниці. Вчора ночью визивали швидку допомогу, оскільки в нього був підвищений артеріальний тиск та ризик інсульту», – описав ситуацію адвокат Шепелева – Юрій Татьков.
Прокурори сказали, що вбачають у діях Шепелева спробу затягнути процес.
Швидка вже викликалась у суд в минулому засіданні. Суддя зачитав результати обстеження – тиск 220х100, температура – 36.7.
«220х110 – можна взяти з відкритого джерела і побачити, що це передінсультний стан», – прокоментував адвокат Андрій Циганков.
Суд ухвалив викликати лікарів і відклав засідання до 10 квітня.
Суд отримав від потерпілих заяви однакового змісту, що вони з поважних причин особистого характеру не можуть бути 14 березня і просять провести засідання за їх відсутності.
Суд у грудні 2017-го почав заочний судовий процес, але після затримання Шепелева в лютому 2018-го став розглядати справу спочатку.
Шепелеву та його адвокатам роз’яснено, що вони мають право на суд присяжних, оскільки йдеться по особливо тяжкий злочин і є загроза довічного позбавлення волі.
За версією обвинувачення, Шепелев у 2011 році вирішив убити Дядечка, оскільки той знав про його схеми розкрадання коштів «Родовід Банку». Машину Дядечка обстріляли, але він вижив.
Як відомо, Олександр Шепелев у 2006-2010 рр. був народним депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко», а після обрання президентом Віктора Януковича деякий час був членом фракції Партії регіонів.
Колишній тимчасовий адміністратор «Родовід Банку» називав Шепелева «смотрящим» від Юлії Тимошенко.
Нагадаємо, що у Дарницькому суді слухається справа щодо Шепелєва про фальсифікацію кримінальної справи проти Дядечка в Росії і ще один замах на його вбивство у 2013 році. Оболонський суд слухає справу за обвинуваченням Шепелєва у вбивстві у 2003 році голови наглядової ради «АвтоКразБанку» Сергія Кириченка, а Деснянський суд – справу про втечу Шепелєва з-під варти у 2014 році.
Окрім цього, Шепелеву інкримінується розтрата коштів «Родовід Банку» в сумі понад 300 млн грн, а з серпня 2016 – державна зрада.
Головний військовий прокурор Анатолій Матіос, опублікував пояснювальну записку нібито написану Шепелевим на ім’я директора ФСБ Росії. Із записки слідувало, що Шепелєв брав участь у спецоперації із затримання деякого громадянина Ю.Ільїна в грудні 2014.
Заступник генпрокурора Євгеній Єнін заявляв, що Шепелев пішов на співпрацю з РФ і давав покази на українських політиків, зокрема Юлію Тимошенко. Принаймні у 2016 Росія в його екстрадиції відмовила.
У березні 2017 Шепелев записав відеозвернення до директора НАБУ Артема Ситника, в якому заявив, що нинішній секретар РНБО Олександр Турчинов і народний депутат від «Народного Фронту» Руслан Лук’янчук у 2007-2010 рр. вивели в офшори $800 млн з державного бюджету та допомоги Міжнародного валютного фонду.
Більше читайте – ТЕМНІ СПРАВИ ШЕПЕЛЕВА