Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив у перегляді за нововиявленими обставинами судового рішення 2015 року.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 13 грудня.
У 2015 році тодішній військовий прокурор сил АТО Костянтин Кулик подав позов до Конкурсної комісії з відбору кандидатів на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, за участю третьої особи – Генеральної прокуратури України про визнання протиправним та скасування рішення про недопуск його на конкурс.
Кулика не допустили до участі в конкурсі, оскільки, відповідно до перехідних положень закону про прокуратуру, на службу в САП не можуть бути прийняті особи, які протягом п’яти років до дня набрання чинності цим законом працювали у спеціально уповноважених підрозділах по боротьбі з корупцією в органах прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, податкової міліції, Служби безпеки України, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України та митних органах.
3 листопада 2015 року Окружний адмінсуд Києва позов Кулика задовольнив. На його думку, підрозділи, в яких той працював, не мали ознак спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.
Однак Київський апеляційний адмінсуд 22 грудня 2015 року це рішення скасував.
Через три роки Кулик подав заяву про перегляд постанови за нововиявленими обставинами і надав суду відповідь ГПУ від 13.08.2018 р.
У документі йшлося, що на період дії закону «Про боротьбу з корупцією» 1995 р., що втратив чинність 2011 р., в органах прокуратури існували підрозділи, які визначались як «органи, які ведуть боротьбу з корупцією», проте Кулик посади у таких підрозділах не обіймав.
Чинний закон «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 р. не передбачає утворення в органах прокуратури «спеціально уповноважених підрозділів по боротьбі з корупцією». Тому в Генпрокуратурі дійшли висновку, що розглядати перебування Кулика на посадах у «спеціально уповноважених підрозділів по боротьбі з корупцією» в органах прокуратури у період з червня 2012 р. по серпень 2014 р. не вбачається за можливе, оскільки таких підрозділів вже не було.
Однак суд вважає, що вказана відповідь ГПУ не може вважатися нововиявленою обставиною. У постанові постанові Верховного Суду від 23.04.2018 у справі №910/15628/16 зазначається, що необхідно розрізняти нові докази та докази, якими підтверджуються нововиявлені обставини, оскільки нові докази не можуть бути підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами.
Суд вирішив, що Куликом не вказано жодної нововиявленої обставини, а «лише правові позиції, тлумачення норм права, що за своєю юридичною сутністю фактичними даними не являються».
Нагадаємо, що 25 грудня 2015 року НАБУ почало розслідування за фактом незаконного збагачення військового прокурора сил АТО на підставі звернення народного депутата Віталія Купрія.
Костянтину Кулику інкримінується набуття нерухомого майна, законність якого не підтверджена доказами, на суму 2,86 млн грн. На матір прокурора і матір його дітей Ірину Німець оформлено низку об’єктів нерухомості в центрі Києва.
Після передачі справи проти Кулика до суду, у квітні 2017, генпрокурор Юрій Луценко перевів його на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.
28 червня 2017 до Дня Конституції Кулик отримав від президента Петра Порошенка орден «За заслуги» третього ступеню за «значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм». У прокуратурі пояснили, що нагородили Кулика за його роль в конфіскації 1,5 млрд доларів злочинної організації Януковича.
Наразі в суді у справі Кулика досліджуються письмові докази.
30 листопада 2018 року Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що не встановило ознак незаконного збагачення в діях прокурора Костянтина Кулика. Рішення НАЗК стосувалося декларацій за 2015 і 2016 рр.
***
В органах прокуратури Костянтин Кулик обіймав такі посади:
1) 06.2012 р. по 04.2013 р. – старший прокурор відділу захисту інтересів держави та протидії корупції управління правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України;
2) 04.2013 р. по 04.2013 р. – в.о. начальника відділу правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту прокуратури Миколаївської області;
3) 04.2013 р. по 12.2013 р. начальник відділу правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту прокуратури Миколаївської області;
4) 12.2013 р. по 02.2014 р. прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в Київській області;
5) 02.2014 р. по 08.2014 р. – начальник відділу з розслідування особливо важливих справ управління правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України;
6) у вересні 2014 року прийнятий на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу, присвоєно військове звання «полковник юстиції» та наказом Генерального прокурора України призначено начальником слідчого відділу управління нагляду за додержанням законів об’єднаними силами антитерористичної операції військової прокуратури Південного регіону України;
7) у грудні 2014 року призначений начальником управління нагляду за додержанням законів об’єднаними силами антитерористичної операції Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України;
8) в серпні 2015 року призначений військовим прокурором, утвореної у системі органів військових прокуратур, військової прокуратури сил антитерористичної операції.
9) з квітня 2017 – заступник начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.
НЕ ЗРОЗУМІЛО — з яких ПОВАЖНИХ І НЕОБХІДНИХ причин здійснюється ІНТЕНСИВНА кадрова ротація Костянтина Кулика в ГПУ ? Чи це є НЕОБХІДНА ЧАСТОТА внесення змін до штатного розпису в ГПУ, — НЕ МАЄ ПОЯСНЕННЯ, чи ДЛЯ встановлення НОВИХ посадових окладів та доплат ? , — НЕ МАЄ ПОЯСНЕННЯ, чи за довше названня посади, яке ЖОДНОГО РАЗУ НЕ ВИКОНУВАЛОСЯ І НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ ПО СУТІ його займанцем, НЕ ІНАКШЕ, ЯК ТІЛЬКИ ———- ПРИСУТНІСТЮ У КАБІНЕТІ ЧИ У ПРИМІЩЕННІ ГПУ. ЖОДНОЇ КОРИСТІ ДЛЯ ЗАКОНОСЛУХНЯНОЇ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА ВІД ЙОГО ДІЯЛЬНОСТІ ———– НЕ БУЛО І НЕ МАЄ.