Сергій Лавров, якого суд першої інстанції визнав винним у шахрайському заволодінні коштами в особливо великих розмірах, під приводом закриття справи Олександра Онищенка, вийшов на свободу.
Цю інформацію сайту «Судовий репортер» підтвердив прокурор у справі Андрій Паршутін.
13 травня 2019 Голосіївський суд Києва призначив покарання у виді 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Водночас суд за «законом Савченко» зарахував період перебування в СІЗО як один день за два позбавлення волі. Лавров був у СІЗО 2 роки і 7 місяців і таким чином йому залишалося відбути 10 місяців.
У вироку колегія суддів під головуванням Первушиної зазначила, що продовжує запобіжний захід до вступу вироку в законну силу, але на строк, який не перевищує 60 днів, – до 11.08.2019 року включно.
На вирок було подано апеляцію. Київський апеляційний суд відкрив провадження. Таким чином, вирок не вступив у силу. Водночас, як пояснив прокурор, колегія суддів апеляційного суду (Маліновський, Ігнатов, Кияшко) не змогла зібратися через відпустки. Тому 12 серпня строк запобіжного заходу закінчився. Дата наступного засідання у справі невідома.
З листопада 2016 обвинувачений утримувався під вартою з альтернативою застави. Але заставу не вносили. Востаннє її суму зменшили до 298 тис. грн.
Сергія Лаврова затримали на парковці ресторану «Прага» після того, як депутат Київської облради від БПП Віталій Карлюк начебто передав йому 1 мільйон доларів за закриття «газової справи» Онищенка в антикорупційній прокуратурі. Як стверджував Карлюк, Лавров видавав себе за родича керівника САП Назара Холодницького. Сам Лавров у показаннях суду сказав, що дружить з Онищенком щонайменше 10 років, а Карлюка назвав провокатором.
Слідством встановлено, що Лавров не має родинних зв’язків з Холодницьким.