Сихівський райсуд Львова засудив жінку за домашнє насильство до позбавлення волі.
Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 30 вересня.
За матеріалами справи, починаючи з 29.11.2018 р., обвинувачена систематично вчиняла психологічне насильство до матері свого чоловіка, з якою проживала однією сім’єю, та яка є особою з інвалідністю I групи, що пересувається за допомогою сторонніх осіб. Це мало вигляд погроз фізичною розправою, залякування, висловлювань нецензурними словами.
Обвинувачена позбавляла потерпілу можливості користуватись мобільним телефоном, зокрема, вимикаючи телефон та кладучи його в місце, звідки потерпіла самостійно через стан здоров’я не могла його взяти, що призвело до психологічних страждань останньої, погіршення якості її життя, втоми, фізичного дискомфорту, втрати повноцінного сну та відпочинку, втрати самооцінки, посилення негативних переживань та погіршення стану здоров’я.
Наприклад, у вересні 2019-го невістка, лаючись зі свекрухою, кинула в її бік виделку, пошкодивши їй руку. Постановою Сихівського районного суду м.Львова від 21.02.2020, провадження у справі було закрито у зв’язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Після цього жінка продовжувала знущатись над свекрухою, а також порушувала заборонні приписи, приходячи у заборонений час в квартиру, де проживала потерпіла, ображала її нецензурними словами та принижувала у присутності своїх малолітніх дітей.
У судовому засіданні обвинувачена все визнала повністю, дала показання. У скоєному щиро розкаюється, просила врахувати, що всі конфлікти виникали на побутовому ґрунті, а також, що вона має на утриманні трьох малолітніх дітей, виселилась із квартири свекрухи та більше такого не робитиме, тому просить суворо її не карати.
Суд врахував каятті жінки, але водночас брав до уваги і вчинення злочину щодо особи з інвалідністю І групи, особу обвинуваченої, яка має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, які зараз із нею не проживають, що жінка має судимість за вчинення крадіжку і вчинила злочин під час відбуття іспитового строку за попереднім вироком, неодноразово притягувалась до адміністративної відповідальності, посередньо характеризується за місцем проживання.
У підсумку суд вирішив, що обвинувачену треба покарати позбавленням волі, оскільки більш м’яке покарання не призведе до її виправлення і не допоможе запобігти новим злочинам.
За домашнє насильство жінці призначено 1 рік в’язниці. Але також приєднано частину невідбутого покарання за попереднім вироком 2018 року щодо викрадення майна. Тому остаточно громадянка відбуватиме 2 роки і 1 місяць за ґратами.