Шевченківський райсуд Києва відклав розгляд справи Івана Росади.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Очікувалося, що 25 листопада будуть досліджуватися письмові докази. Прокурор принесла 8 томів матеріалів.
Але Росада, дізнавшись про присутність журналіста, став просити про закритий процес.
Адвокат Віталій Габрєв став говорити, що небезпека пов’язана зі збройною агресією РФ, а також із тим, що обвинувачення висунуто в державній зраді. Після початку кримінального провадження Росаді і його родині начебто неодноразово надходили погрози, зокрема, фізичної розправи.
На уточнюючі запитання судді Росада повідомив, що погрози отримували його батьки і він має скріншоти. Також, за його словами, загроза є з боку російських спецслужб.
«Будь-яка інформація, яка вийде у ЗМІ, може створити мені загрозу», — сказав Росада і додав, що не може озвучувати якісь додаткові відомості у присутності журналіста.
На підготовчій стадії вже ухвалено рішення про відкрите засідання, а не закрите.
Тепер обвинувачений і адвокат пояснюють, що раніше ніколи не було журналіста і тому вони не заперечували проти такого «відкритого» розгляду.
«Якби ніхто не приходив на судові засідання, ми б не заявляли цього клопотання», — зізнався Росада.
Суддя Віталій Циктіч сказав надати якісь докази погроз. Тоді обвинувачений попросив перерву для підготовки матеріалів. «Не тільки переписка є, а й довідки СБУ», — повідомив він. Суддя запропонував надати докази зараз, без письмового клопотання.
Далі обвинувачений із адвокатом почали активно копирсатися у своїх рюкзаках. Захисник дістав папірець, кажучи, що наразі із письмових доказів є повідомлення СБУ про надходження погроз від спеслужб РФ, відповідь на яке так і не була отримана.
Прокурор запропонувала судді вирішити це питання на власний розсуд. Водночас зауважила, що на стадії досудового слідства подібної інформації не було і заходи безпеки до Росади не вживалися.
Суд оголосив перерву до 9 січня, даючи час захисту підготувати свою позицію щодо закритого розгляду.
Відтак 25 листопада Росаді тільки продовжили запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. Прокурор говорила, зокрема, про ризик втекчі і впливу на свідків, яких у справі всього 14-ть.
Обвинувачений ризики заперечував просив відпустити його під «особисту відповідальність», очевидно, маючи на увазі особисте зобов’язання.
Росада повідомив, що в Черкаській області проживає його бабусія і в її помешканні немає відключень світла, тому що «квартира під’єднана до військової частини». Росада каже, що у разі повного блекауту в Києві міг би там жити, адже зі столицею його зараз нібито пов’язують тільки судові засідання і більш нічого. Додатково обвинувачений сказав, що йому відомо, що представники спецслужб вже отримали доручення вивезти свої сім’ї на випадок повного блекауту. Так він намагався переконати суд дозволити йому виїздити у Черкаську область.
Але суд умови запобіжного заходу не змінив. Обвинувачений залишається під домашнім арештом у нічний час і не має права покидати Київщину.
Росада — випускник Інституту журналістики КНУ імен Тараса Шеченка. Його затримали 15 лютого 2022 року. Він обвинувачується у державній зраді, а саме наданні допомоги РФ та її представникам у підривній діяльності проти України, діях на шкоду інформаційній безпеці (ч.1 ст.111 ККУ). У випадку доведення вини йому загрожує до 15 років ув’язнення.
За даними слідства, підозрюваний на замовлення представників ЗМІ Російської Федерації під час виступів на російських телеканалах, які зараз перебувають під санкціями, а також у соцмережах, розповсюджував недостовірну інформацію з метою маніпулювання суспільною думкою і дискредитації державної влади. Росада начебто заявляв про перебування України під зовнішнім управлінням і відкрито звинувачував українських військових в обстрілах мирного населення.
У подальшому іноземні організації зосередили його роботу на дестабілізації суспільно-політичної ситуації в України. Росада нібито почав організовувати за матеріальну винагороду протестні акції у столиці. Для цього, зокрема, наймав для «масовки» людей, щоб створювати інформаційну картинку для російських інформаційних агентств.Журналіст Росада, якого судять за держзраду, наполягає на закритому слуханні, бо боїться за свою безпеку