У справі Ноздровської знову не вдалося послухати аудіо, бо поліція не прислала в суд спеціаліста

Шевченківський суд Києва 24 липня провів чергове засідання у справі про вбивство Ірини Ноздровської.

Суддя Слободянюк повідомив, що суд звертався до ГУНП в Київській області за спеціалістом, який би допоміг відтворити аудіозапис, що є доказом. Наразі немає ані відповіді, ані спеціаліста. Відтак будуть звертатися повторно.

У засіданні досліджували аудіо з іншого носія. Із запису чути, що жіночий голос слідчої поліції запитує Россошанського, чому він написав рідним дві записки різного змісту – одну, в якій визнає вину, й другу, в якій каже, що злочин скоїв не він, але на нього повісили. Россошанський плутано пояснює, що другу записку він писав, коли «ще ніхто нічого не знав».

«Я писал для жены заранее, я знал, что меня вызовут на допрос и я расскажу, как было… Я предчувствовал, что меня задержат, но отпираться я не буду, я не буду давать задний ход, скажу как было… Во-от где это у меня было! Я не помню ничего. Я сейчас накапливаюсь делом, которое мне дали. Мне казалось, что это сон, что сейчас я выйду и все, это сон… На самом деле это не сон», – розповів Россошанський. Далі він знову відтворює крик Ноздровської: «Убийца!!!» Саме цей вигук при зустрічі на зупинці маршрутки, як стверджує Россошанський, став останньою краплею.

Слідча поліції відповіла, що готуватиме документи для психологічної і психіатричної експертизи. Вона висловлює сподівання, що Россошанському підтвердять стан афекту і що це буде стаття 116 КК (умисне вбивство в стані сильного душевного хвилювання, що карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк). Россошанський підтверджує і говорить, що йому те саме казало керівництво поліції – Аброськін (замголови Нацполіції) і Тіхонов ( начальник Департаменту карного розшуку НП), що 100% буде 116 стаття.

Россошанський запитує у працівників поліції, як його дружина, і радіє, коли чує, що з нею все добре. Йому відповідають, що дружина буде носити передачки. Россошанський відмовляється і просить сказати, щоб нічого не несли, бо у нього все є, тільки тапочки треба.

Прослухавши запис, адвокат обвинуваченого звернув увагу суду, що допит проходив без захисника.

Наступне засідання призначено на 17 серпня.

У минулому засіданні Россошанський заявив, що на стадії розслідування взяв на себе вину під тиском поліції, оскільки його шантажували долею сина, який перебував за ґратами. У випадку зізнання йому нібито обіцяли максимум два роки позбавлення волі.

***

1 січня 2018 року Ірину Ноздровську знайшли мертвою в річці біля села Демидів Вишгородського району Київської області. Причиною смерті стали колото-різані рани на шиї.

У злочині звинуватили Юрія Россошанського — батька Дмитра Россошанського, який у 2015 році збив на смерть молодшу сестру Ірини. Остання займалась розслідуванням цієї справи і добивалась засудження винного. Між двома сім’ями два роки тривав сильний конфлікт. Ноздровська та її родичі начебто постійно при зустрічі називали Россошанського-батька вбивцею. За два дні до смерті Ірини суд не відпустив під амністію сина Россошанського, засудженого за ДТП до 7 років в’язниці.

У липні 2019 Апеляційний суд підтвердив вирок Россошанському-молодшому – 7 років позбавлення волі. У січні 2020 він вийшов на свободу за амністією.

Минулого тижня в одного із працівників Шевченківського суду виявили СOVID-19. Тому 21 липня голова суду Мартинов заборонив охороні пропускати в приміщення осіб, які не є учасниками процесу. Розгляд справи про вбивство Ноздровської транслюється онлайн.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *