У справі Ноздровської дослідили протокол слідчого експерименту

Шевченківський суд Києва 22 жовтня провів чергове засідання у справі про вбивство Ірини Ноздровської.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурор Юлія Пасічник хотіла долучити протокол допиту обвинуваченого Россошанського з додатком у вигляді відеозапису, на підставі якого проведено судову психіатричну експертизу.

Адвокат Олексій Цибенко заперечив, кажучи, що протокол допиту, складений слідчим, не може доказом у суді, оскільки суд допитує обвинуваченого безпосередньо.

Суд відмовився долучати протокол допиту, зазначивши, що ці показання не можуть бути доказом у суді, оскільки обвинувачений допитується в засіданні. А оцінити психіатричну експертизу суд може і без протоколу допиту підозрюваного.

Прокурор Пасічник не представляла справу у попередніх засіданнях. Вона повідомила, що інший прокурор їй сказав, що начебто у зв’язку з дослідженням експертизи виникла потреба долучити і вивчити і згаданий протокол допиту. Суд сказав, що прокурори помилилися (ведеться журнал судового засідання). Насправді йшлося про протокол слідчого експерименту, а не допиту для психіатричної експертизи.

Після цього прокурор надала протокол слідчого експерименту і картку з відео. Суд мав спочатку подивитися відео, але з’ясувалося, що його не вдається відтворити. Тому цей доказ відклали і в наступне засідання залучать технічного спеціаліста.

22 жовтня у засіданні суддя Слободянюк зачитав протокол. Слідчий експеримент провели 8 січня 2018 у місті Вишгород з 23.17 до 1.32 ночі за участі слідчої Лучинської, підозрюваного Россошанського, судмедексперта, старшого інспектора, захисника і понятих.

«Россошанський на запитання слідчого повідомив, що 29.12.2017 приблизно о 18 год. перебував поблизу магазину у селищі Демидів, побачив, що з автобуса №355 вийшла Ноздровська Ірина. На відстані близько 5 метрів, зустрівшись із підозрюваним поглядами остання викрикнула: «Убійца!»… Висловлювала погрози та прокльони відносно нього та його близьких. Після чого останній підбіг до Ноздровської Ірини, схопив за полу верхнього одягу та потягнув в кущі, де вдарив ножем в шию, та поклав тіло Ноздровської на своє праве плече… та поніс у напрямку саду. Проніс тіло 1 кілометр 400 метрів, роблячи 3-4 зупинки для відпочинку. Росошанський заніс тіло під міст… Під мостом в кишені Ноздровської задзвонив телефон. Россошанський дістав телефон та розбив його об камінь. Викинув телефон разом із ножем у річку. Після чого зняв з тіла Ноздровської пальто, кофту, рубашку, стащив брюки, трусіки, зібрав речі… Штовхнув тіло в воду та пішов з місця злочину. Речі Россошанський спалив в печі у себе вдома», – йдеться у протоколі.

Близько 1 ночі слідчий експеримент перервали, бо підозрюваний погодився приїхати на місце скоєння злочину і показати, як все відбувалося. Вдень Россошанський показав, як пересувався селом. Що сват, який гостював у нього, пішов до себе додому, а він сам збирався дещо купити, але в магазин так і не зайшов, бо побачив маршрутку, з якої вийшла Ноздровська. Россошанський взяв макет ножа і продемонстрував, що він був у правій кишені. Пояснив, що ніж там опинився випадково, оскільки він одягнув ту куртку.

Далі Россошанський підійшов до статиста і схопив його за комір верхнього одягу і поволік. Він привів статиста в кущі і там підніс праву руку з макетом ножа до його шиї. Далі Россошанський імітував удари ножа. Точної кількості ударів він пригадати на міг, але сказав, що їх було не менше трьох. Далі продемонстрував, як поклав тіло собі на плече і йшов до річки, показав місця зупинок, уточнив, що сусіди йому не зустрічалися, йшов повільно. Показав, як поклав тіло на березі, як дістав телефон, роздягнув вбиту і поклав одяг перед собою, щоб не залишити слідів злочину. Россошанський стверджував, що течія у річці була швидкою. Він палить цигарки, але в момент злочину не курив. У статевий акт із Ноздровською не вступав. Одяг зібрав, приніс додому і спалив у пічці в літній кухні. Подробиць того, як знімав одяг із вбитої пригадати не зміг. Близько 19 години вже був вдома і о 20 годині ліг спати. Того дня перед зустріччю із Ноздовською розпив зі сватом пляшку горілки, вжив 250 грам. Свій одяг, в якому скоїв убивство, вранці наступного дня чоловік нібито викинув на смітнику в Києві біля магазину.

До протоколу слідчого експерименту додано 43 ілюстрації.

Мати вбитої Ноздровської запитала, де сумка її дочки. «В неї колись вкрали два телефона. Була привичка телефон повинен бути в сумці, ніколи телефона не було в кармані. По-друге, каже, що спалив вєщі. Чому він не спалив свої? Міг би кинути і свої, логічно… Ті спалив, а свої заніс… В Іри був газовий балончик… Видно, угрожали… За дві неділі до того заказала і привезли. Якби він кидав вєщі всі, він би злетів разом із кухнею», – сказала матір.

Батьки Ноздровської ставлять під сумнів версію Россошанського, вважають, що він діяв не один. Зокрема, що не міг іти бур’янами з тілом не плечі і не спотикатися, що нема слідів крові.

Адвокат Цибенко сказав, що якби суд вже переглянув відео слідчого експерименту, то мусив би відпустити Россошанського, бо воно доводить його невинуватість.

У кінці засідання Россошанському вкотре продовжили строк тримання під вартою ще на два місяці.

Також мати Ноздровської поскаржилася суду на роботу охорони. «Поліція сидить в машині, на вулиці. Охороняє вулицю і свою машину. Приказ у них не заходити в двір, не заходити в хату, не заходити нікуди. Свєту на стовпі немає коло нас, обіцяла влада, що зробить свєта нема. З городу поле заходь кому хочеш. У дворі зайдеш – поліція нічого не бачить. Вони самі кажуть: «Не бачимо, що робиться в дворі». Тим більше в хаті», – розповіла Дуняк.

Вислухавши жінку, суд ухвалив звернутися до поліції з приводу перевірки цих обставин і вжиття ефективних заходів. Потерпілі неодноразово заявляли в суді, що їм погрожують, у зв’язку з чим їм надано охорону.

***

29 грудня 2017 до Вишгородського управління поліції близько 19.59 год. надійшло повідомлення Анастасії Ноздровської, що її мати зникла дорогою додому. 30 грудня зареєстровано кримінальне провадження. 1 січня 2018 тіло жінки знайшли в річці біля села Демидів, де вона проживала. На шиї було 17 ножових поранень.

У злочині звинуватили Юрія Россошанського — батька Дмитра Россошанського, який у 2015 році машиною збив на смерть молодшу сестру Ірини. Остання займалась розслідуванням цієї справи і добивалась покарання винного. Між двома сім’ями два роки тривав сильний конфлікт. Ноздровська та її родичі начебто постійно при зустрічі називали Россошанського-батька вбивцею.

За два дні до смерті Ірини суд не відпустив під амністію сина Россошанського, засудженого за ДТП до 7 років в’язниці. У молодого чоловіка не виявили в крові алкоголю, тобто не було обтяжуючої обставини і він підпадав під амністію. Але через відсутність записів судового засідання суд скасував вирок першої інстанції і повернув справу на новий розгляд, а хлопця залишив під вартою.

У липні 2019 Апеляційний суд підтвердив вирок Россошанському-молодшому – 7 років позбавлення волі. У січні 2020 він вийшов на свободу за амністією.

На стадії розслідування вбивства Ноздровської старший Россошанський визнав провину. Він розповів, що вбив жінку після виходу із маршрутки, коли вона почала кричати на нього. А далі ніс тіло півтора кілометра, закинувши собі на плече, і скинув з моста в річку.

Згодом в суді Россошанський відмовився від попередніх показань і в лютому 2020 заявив, що взяв вину на себе під тиском поліції в обмін на звільнення сина. На записах зафіксовано, що працівники поліції розповідали йому про можливість більш м’якого покарання у випадку, якщо вбивство скоєно у стані афекту.

Рідні вбитої сумніваються у версії обвинувачення, що Россошанський міг сам це зробити і не мав співучасників.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *