Жительку Хмельницького, яка передавала інформацію російському бойовику і готувала теракт, засудили до 6 років в’язниці

Хмельницький міськрайонний суд затвердив угоду про визнання винуватості.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 27 грудня.

У 2017 році жінка адмініструвала групу в мережі «Одноклассники», де розміщувала інформацію з метою виправдання агресії РФ проти України, підтримки сепаратистських, терористичних формувань та рухів, які діють на території Луганської та Донецької областей України.

Також її визнали винною у державній зраді у формі надання представнику іноземної держави допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

У січні 2017 жінка у мережі «Одноклассники» вступила у переписку із громадянином Росії, який має військову підготовку і проходив службу в повітряно-десантних військах Міноборони РФ, закінчив Голіцинський прикордонний інститут Федеральної служби безпеки Росії за напрямами оперативно-розшукова та прикордонна діяльність, брав участь у військових компаніях РФ на території Чечні та АР Крим і з 2014 року перебуває на окупованій території Луганської та Донецької областей.

Від з представника РФ обвинувачена отримала завдання щодо підтвердження місця проживання українського військовослужбовця 8 полку спеціального призначення з дислокацією в м. Хмельницький, зокрема здійснення фотозйомки його будинку, під’їзду та квартири. Також їй було дано завдання на встановлення зв’язків із військовослужбовцями 19 ракетної бригади з дислокацією у м. Хмельницький, 8 полку спеціального призначення з дислокацією у м. Хмельницький та Шепетівського ремонтного заводу. В кінці лютого 2017 жінка намагалася завербувати українського військовослужбовця, показуючи йому переписку з представником РФ, але отримала відмову.

В лютому 2017 обвинувачена збирала інформацію щодо проведення так званого «третього майдану», щодо кількості людей на мітингах, складу учасників, вимог мітингувальників, переліку організацій учасників мітингів та лідерів мітингів, з виконанням відповідних фото.

2 березня 2017 року жінка з власної ініціативи повідомила представнику РФ про переліт чотирьох вантажних військових літаків в сторону південного сходу.

У подальшому жінка погодилась допомогти у теракті проти українських військовослужбовців шляхом отримання вибухівки та збереження її у себе для передачі виконавцям підриву. Планувалося, що обвинувачена поїде в Кишинів (Молодова) для отримання інструкцій, але зустріч відклали, оскільки в неї не було паспорта. У подальшому вибухівку передали рейсовим мікроавтобусом сполученням «Бендери-Одеса». Для придбання квитка до Одеси і мобільного телефона невстановлена особа перерахувала 1500 грн. Саморобний вибуховий пристрій був замаскований у пачці з-під кави, яку разом з продуктами харчування та речами помістили до сумки. Працівники затримали жінку в день, коли вона отримана вказану сумку.

Суд врахував декілька пом’якшуючих обставин: визнання вини і щире каяття, сприяння в розкритті злочину, відсутність судимостей, наявність на утриманні двох неповнолітніх дітей, позитивну характеристика за місцем проживання, де особа начебто займалась суспільно-корисною працею. У вироку зазначається, що обвинувачена є уродженкою Росії і росіянкою за національністю.

За сукупністю злочинів суд призначив остаточне покарання у вигляді 6 років позбавлення волі, зарахувавши строк попереднього ув’язнення з 06.04.2017 року по день набрання вироку законної сили як один день з  два.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *