Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області визнав винним луганчанина у злочинах проти національної безпеки.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 14 червня.
42-річний Григорій Касаточкін народився в смт. Лозівський Луганщини, одружений і має малолітню дитину.
У квітні 2015 року в Луганську він заступив на посаду кулеметника одного з батальйонів незаконно створеної росіянами «4 окремої мотострілецької бригади 2 армійського корпусу Народної міліції «ЛНР».
У липні 2016-го отримав звання лейтенанта і вже командував одним із підрозділів цієї бригади, безпосередньо виконуючи завдання із захоплення території України. Служив до жовтня 2017-го в Алчевську, брав участь у боях із підрозділами ЗСУ, а також облаштовував вогневі позиції та полігони для підготовки бойових зіткнень проти українських захисників.
20 лютого 2022 Касаточкін повернувся на військову службу: добровільно прибув до пункту мобілізованих «ЛНР». Чоловіка зарахували на посаду заступника командира 1 роти одно з піхотних батальйонів так званої «Народної міліції «ЛНР». Вже 21 лютого обвинувачений з іншими військовими перетнули річку Сіверський Донець, заїхавши на підконтрольну територію України, в лісовий масив неподалік села Довге Алчевського району.
Касаточкін дислокувався в різних населених пунктах Луганщини — с. Лобачеве, с. Гречишкине, с. Новоохтирка, де будувалися фортифікаційні споруди та бліндажі для російських військових.
До травня 2022 року він воював на боці російської армії проти Збройних Сил України, аж поки не потрапив у полон на околицях села Метьолкіне Сєверодонецького району Луганщини.
У суді Касаточкін повністю визнав свою вину і розповів, що до мобілізації працював охоронцем на ринку. З військомату в Луганську його та інших мобілізованих доставили в Алчевськ, звідки вони вирушили на полігон, де отримали автомати Калашникова.
За його словами, мобілізованим нібито не говорили, що буде війна. Після 4-денних навчань на полігоні, вночі їх переправили цивільним транспортом через понтонну переправу лінії розмежування у районі населеного пункту Довге. Після чого вони вже слідували у сторону м. Сєвєродонецька.
За сукупністю злочинів чоловіка засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, заборонивши на 15 років обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування. Касаточкін брав участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з приміщення ДУ «Коломийської виправної колонії».
За інформацією блогера Володимира Золкіна, Касаточкін був у списках полонених, яких мали обміняти в кінці липня 2022 року на українських захисників, увʼязнених в колонії Оленівки. Проте росіяни 29 липня підірвали колонію і 57 українських військовополонених загинули, а 75 були поранені. Обмін зірвався.