Ковпаківський районний суд міста Суми виправдав жінку від звинувачень у наданні хабара слідчому поліції.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 25 січня.
28 січня 2020 року в кабінеті слідчого Сумського ВП ГУНП в Сумській області жінка поклала на стіл у блокнот поліцейського 2 тисячі гривень. Гроші передавалися за непритягнення її у справі про крадіжку.
За тиждень до цих подій громадянка заявила, що в кафе у неї вкрали 50 євро і вказала на обвинувачену. Остання, дізнавшись про справу, зустріла слідчого біля входу до відділку поліції і просила залагодити це питання, поговорити з потерпілою, бо не хоче мати судимість. Пояснювала, що з потерпілою начебто має давній конфлікт і та не хоче з нею спілкуватися. Зі слів слідчого, жінка нібито визнавала крадіжку, але готова була повернути гроші, хотіла вирішити все без суду, просила «почистити матеріали справи».
Обвинувачена натомість показала, що слідчий сам натякав на те, щоб вона принесла гроші на канцелярію, папір та картриджі і призначив їй зустріч в кабінеті поговорити про крадіжку. 28 січня 2020 слідчий кілька разів їй телефонував та наполягав на зустрічі у цей день об 11 годині, але у неї не виходило відпроситися з роботи, на що слідчий бурхливо відреагував та відповів, щоб вона все ж таки йшла до нього, тому вона запізнилася. Слідчий зустрів її і, йдучи по коридору, повідомив про блокнот, в який треба покласти гроші. У кабінеті вказав на блокнот очима. Жінка вважає, що до таких дій її спровокував сам слідчий, який, дізнавшись про те, що вона не бажає мати судимість, своєю поведінкою та діями створив умови та підбурив її дати гроші.
Поліція записала тільки останню зустріч, після якої жінку затримали. Попередні розмови не фіксувалися. Водночас суд зауважує, що після першої розмови слідчий, нібито почувши незаконну пропозицію, як того вимагає ч.1 ст. 24 Закону України «Про запобіганні корупції», не відмовився від пропозиції, не залучив свідків, які були у приміщенні відділку поліції, а повідомив громадянку, що викличе її для надання пояснень. Далі, як визнає сам слідчий, він по телефону викликав жінку до себе в кабінет, хоча вона не мала статусу підозрюваної у крадіжці.
Суд вважає, що із протоколу НСРД і відеозапису в кабінеті простежуються навмисно спровоковані дії з боку слідчого поліції, який під час розмови схиляє обвинувачену, щоб вона дала йому гроші.
На запитання відвідувачки: «А нам нельзя ні як дело закрить?», слідчий відповідає: «Як ти це приставляєш?». Жінка міркує вголос: «Та, понятно, я просто совітуюсь, як лучше що його робить… ну можно якось по-людськи, щоб його не довести до суда… я тебе дуже прошу, пожалуста, я тебе умоляю, ну тут, ну, нетакеж воно прям таке, що прям у цьому його робить?». Слідчий знову відповідає запитанням: «Як ти представляєш не довести до суда?». Із всієї розмови, суд робить висновок, що кошти отримані внаслідок підбурювання з боку працівника поліції.
За 26 хвилин перебування громадянки в кабінеті слідчого, він ніяких процесуальних дій щодо неї не вчинив, анкетні дії не встановлював, пояснень не відбирав.
Суд жінку повністю виправдав і повернув їй 2 тисячі гривень, а слідчому його блокнот.