Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області визнав громадянина винним у виправдуванні збройної агресії РФ.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 31 січня.
Обвинувачений працював начальником служби безпеки, у відділі охорони в ДЕПО ТОВ «Нова Пошта» у місті Первомайську.
У період із кінця березня по квітень 2022 року він неодноразово на робочому місці у присуності співробітників , а також на вулиці, спілкуючись із людьми, заперечував збройну агресію РФ проти України і наполягав інформація ЗМІ про воєнні злочини в Бучі і Маріуполі це неправда і постановка.
Раніше цей чоловік працював у міському відділі поліції, а потім влаштувався у «Нову пошту» і мав у підпорядкуванні двох охоронців.
Один зі свідків — також колишній поліціянт. Він розповів, що навесні 2022 року вони з обвинуваченим зустрілися біля кафе «Чашка» в мікрорайоні «Фрегат». Між ними завʼязалась розмова про вибухи в дитячому садку і лікарні в Маріуполі. Обвинувачений стверджував, що російські війська небезпідставно бомбили ці обʼєкти, оскільки там знаходились військові ЗСУ, які прикриваються цивільними, а ЗСУ — бандерівці, тому російська армія їх знищить. Свідок порадив співрозмовнику менше дивитися російське телебачення, бо він сам пів року працював у Москві і знає, як там формують суспільну думку, і обвинувачений використовував саме таку інтонацію і вислови, які часто звучать на російському телебаченні.
Інший очевидець розповів, що коли в Миколаєві був приліт російської ракети, біля стадіону і було поранено людину та пошкоджено майно, обвинувачений сказав, що нічого страшного немає. Натомість вихваляв російську армію, говорив, що вона найкраща і нарешті прийдуть ті, хто наведе тут порядок, оскільки українська влада дотепер цього так і не зробила. Коли російські війська були біля Вознесенська, то обвинувачний мав піднесений настрій і активно розшукував номер телефону одного водія, який був відомий своїми проросійськими поглядами. Коли російський снаряд влучив в будівлю драмтеатру в Маріуполі, він говорив, що українське телебачення транслює неправду і насправді в будівлі були не мирні мешканці, а націоналісти угруповування «Азов».
У судовому засіданні обвинувачений не визнав вину, кажучи, що доказів проти нього немає. Його родичі, начебто, воюють на боці України, він їх підтримує, а тому не може виправдовувати збройну агресію РФ. Свідки його обмовляють, бо самі повʼязані із Російською федерацією. Один свідок, нібито, раніше отримував дивиденди від російського підприємства, за які купив собі автомобіль, а інші два свідки працювали в Росії.
Крім того, обвинувачений має сторінку в російській мережі «Одноклассники», на якій публікував ворожу пропаганду і матеріали із симоволами російської агресії Z та V.
Суд визнав вину цього чоловіка доведеною і призначив йому 2 роки позбавлення волі. Було враховано відсутність щирого каяття та сприяння розкриттю злочину.