Деснянський районний суд міста Чернігова визнав 49-річного громадянина України Сергія Маслюкова винним у пособництві державі-агресору.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 8 травня.
Маслюков проживав у прикордонному селищі Добрянка Чернігівської області і знав про можливість безконтрольного перетину кордону в бік Республіки Білорусь. Не пізніше 9 жовтня 2023 року він перейшов кордон і добровільно здався прикордонникам збройних сил Республіки Білорусь.
9 жовтня «Телерадиокомпания Гомель» опублікувала про нього сюжет. В інтерв’ю Сергій Маслюков, представлений як Ніколай, негативно висловлювався про Президента України, говорив, що в Україні немає ні роботи, ні доходів.
«Моё мнение, шоб скорее Россия подвинула туда полностью всю Украину, шоб все, это самое, и Киев забрали, это самое, ну можно тот Львов им оставить да и все!», — заявив він.
До Білорусі він нібито втік від мобілізації.
— До магазину, наприклад, йдеш: упіймали — повістку виписують, і все, — скаржився Маслюков.
Білоруська журналістка посилається на слова чоловіка, розповідаючи, що в Україні зараз «за кожним ходять по п’ятах і перевіряють особисті дані», за дзвінок до Білорусі чи Росії «запрошують на розмову до підвалів СБУ», а українські ЗМІ «промивають свідомість громадян у режимі жорстокої пропаганди».
Записавши інтервʼю, втікача посадили до слідчого ізолятора №3 в місті Гомель, де він перебував із 10 жовтня 2023 року — по 8 січня 2024-го.
Після звільнення з білоруського СІЗО місцезнаходження Маслюкова невідоме. Українські правоохоронці оголосили чоловіка в розшук. Його судили заочно за пособництво державі-агресору (ч.1 ст.111-2 ККУ).
У судовому засіданні допитали ексдружину Маслюкова. Вони 12 років перебували у шлюбі (до 2017-го) і мають двох спільних дітей. Після розлучення Маслюков із колишньою дружиною і дітьми начебто не спілкувався, не піклувався про них. Він переїхав до батьківського будинку і жив із матірʼю до її смерті в 2020 році, а потім жив сам. Ексдружині відомо, що Маслюков колись мешкав у Казахстані, його мати за національністю росіянка, а батько —українець. Коли Маслюкову виповнилося 18 років, то він із батьками переїхав в Україну і проходив службу в армії. Маслюков має рідного брата, який живе в Росії, та двоюрідну сестру, котра мешкає в Білорусі. За спільного проживання обвинувачений нібито неодноразово висловлював дружині своє невдоволення владою в Україні, говорив, що тут немає роботи, хоча сам був лінивим.
Селищна голова Добрянки розповіла, що чоловік сезонно працював опалювачем в амбулаторії та в школі.
Маслюкова заочно засудили до 10 років позбавлення волі із забороною на 15 років обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги.