Житель Херсона Віктор Кирилов, якого суд визнав винним у колабораціонізмі написав заяву на обмін до Російської Федерації.
На сайті державного проєкту «Хочу к своим» оприлюднена рукописна заява Кирилова від 14.06.2024 року. Чоловік просить передати його на територію Росії або тимчасово окуповану територію як військовополоненого, обмінявши на українського громадянина, який перебуває у полоні РФ.
У 2022-му, під час окупації Херсона, Кирилов працював поліцейським-водієм незаконно створеного правоохоронного органу «Корабельний городской отдел внутренних дел Херсонской области».
У березні 2023-го Шевченківський райсуд Києва визнав його винним у колабораціонізмі і призначив 12 років і 6 місяців позбавлення волі із конфіскацією майна. Також йому заборонено на 13 років обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органах України.
У жовтні 2023-го Київський апеляційний суд задовольнив скаргу захисника частково і зменшив строк тюремного покарання до 9 років.
Суд переконався, що як на стадії досудового розслідування, так і під час судового розгляду, Кирилов не тільки повністю визнавав вину, а й активно сприяв розкриттю злочину і бажав залагодити свою провину шляхом співпраці з правоохоронними органами України. Для цього він викривав інших осіб, які співпрацювали з незаконними правоохоронними органами РФ, створеними на тимчасово окупованій території.
Після звільнення міста Херсона чоловік нікуди не тікав та не намагався переховуватися від правоохоронних органів України. Під час судового розгляду він також повністю визнав свою вину, не оспорював обставин і не наполягав на дослідженні доказів.
У підсумку суд погодився, що окрім активного сприяння розкриттю злочину є ще одна обставина, яка помʼякшує покарання, — щире каяття. За наявності двох таких обставин суд призначив покарання нижче від найнижчої межі, а саме 9 років увʼязнення, коли закон передбачає від 12 до 15-ти (ч.7 ст.111-1 ККУ).
«Думав, що допомагаю людям». Як працівників окупаційної поліції Херсона судили за колабораціонізм