Вищий антикорупційний суд почав досліджувати письмові докази у справі колишніх суддів Голосіївського суду Києва Андрія Новака і Олександра Білика.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Суддя зачитав заяву громадянина Михайла Мішкова в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.
«Я, Мішков, звернувся з цивільним позовом до ПрАТ «Євроінс Україна» про стягнення заборгованості по заробітній платі та компенсації за незаконне звільнення з посади на загальну суму більше 1 мільйона гривень. Позов розглядається Голосіївським судом м.Києва, суддею Новаком. З метою отримання правової юридичної допомоги звернувся за консультацією до колишнього судді цього суду Білика О.В. Білик ознайомився з матеріалами заяви і запропонував за неправомірну допомогу вирішити питання з суддею Новак… Білик запропонував за неправомірну вигоду 8 тис. доларів США забезпечити рішення на мою користь…», – зачитав суддя.
В іншій заяві Мішков конкретизує, що вимушений був погодитися, тому що відмова могла негативно вплинути на майбутнє рішення.
У матеріалах справи є журнал судового засідання із допиту свідка Сергія Бондаренка. Це чоловік, який, за версією обвинувачення, передав пакунок судді Новаку. А через два місяці після подій, у червні 2018, Бондаренко поінформував правоохоронні органи, що виїжджає за кордон на роботу. Тому він дав показання раніше, на стадії досудового слідства у слідчого судді. Свідок розповідав, що Білик сказав йому забрати якісь папери у Івана, який працює на кіностудії Довженка, і передати чоловіку на ім’я Андрій. Бондаренко забрав пакунок, загорнутий у білий папір і привіз у фітнес клуб «Спортлайф» на Караваєвих дачах. Бондаренко розповів, що Андрій – це чоловік на вигляд 35-40 років, середнього зросту, без особливих прикмет. Пізніше свідок впізнав Андрія за фотознімком і пояснив, що впізнав його за загальними зовнішніми прикметами і виразним поглядом.
Наступного разу мають переглядати відео слідчих дій, у тому числі, допиту свідка Бондаренка.
У засіданні стало відомо, що обшуки в справі проводилися як невідкладні і пізніше всі були легалізовані, окрім обшуку в помешканні судді Новака, де було вилучено пістолет і ряд інших документів. «Один слідчий суддя обшуку не легалізував. Але інший слідчий суддя прийняв інше рішення… на вилучений пістолет наклав арешт… Лише через те, що обшук не був легалізований… епізод по пістолету, який зберігався за місцем проживання, було закрито, хоча це дійсно вогнепальна зброя і немає дозволу», – пояснив прокурор Андрій Касьян.
«В ході розслідування було звернення НДЕКЦ, що цей пістолет є раритетним і не є промисловим виробом, вони прохали передати його їм у колекцію зброї», – сказав прокурор Сергій Козачина.
«Беззаперечний факт, що обшук в помешканні Новака проведено незаконно… Якщо суд відмовив, значить не було підстав… Щодо вогнепальної зброї… то захисту невідомо, чи проводилася така експертиза», – відповів адвокат Сергій Вилков.
Водночас відомо, що екссудді все-таки інкримінується незаконне поводження зі зброєю, тому що під час затримання він начебто мав при собі інший пістолет.
Розгляд справи продовжиться 13 листопада.