Багатодітній матері за смерть дитини від електрочайника дали 4 роки умовно

Фрунзівський районний суд Одеської області засудив жінку до 4 років позбавлення волі умовно.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 11 червня.

26 грудня 2019 року у селі Дружелюбівка мати п’ятьох малолітніх дітей залишила їх без нагляду і вийшла на подвір’я поратися по господарству. За якийсь час вона почула плач дитини, повернулась і побачила на підлозі сина, який облився окропом із електрочайника. Мати не звернулася за медичною допомогою, а взялася лікувати сина сама і наступного дня він помер.

Смерть перебуває у прямому причинному зв’язку з опіками окропом ІІ-ІІІ ступеня 30-35% поверхні тіла (голови, шиї, надпліч, грудної клітки, верхніх кінцівок). Перебіг опікової хвороби ускладнився розвитком опікового шоку, який і став безпосередньою причиною смерті.

Порятунок життя дитини у разі надання їй своєчасної (тобто, при терміновому звернені до лікарні) і кваліфікованої медичної допомоги в умовах стаціонару теоретично не виключається.

 Жінка вину визнала, щиро розкаялася і просила суд суворо не карати.

Серед речових доказів були флакон «PANTHENOL», флакон з написом «Масло дитяче» і тюбик з написом «Рятівник», якими мати, очевидно, лікувала дитину в домашніх умовах.

Матір судили за злісне невиконання батьківських обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки (ст.166 ККУ), і  завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство (ч.3 ст.135 ККУ).

Суд призначив 4 роки позбавлення волі, але звільнив жінку від відбуття покарання з іспитовим терміном 2 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *