Більше року не може початися розгляд хабарницької справи судді Петрика

Печерський суд Києва більше року не може почати розгляд справи щодо судді Київського апеляційного адмінсуду Ігоря Петрика.

Про це повідомляє «Судовий репортер» .

26 липня справу зняли з розгляду, оскільки головуюча суддя Світлана Смик на лікарняному.

Обвинувальний акт надійшов до Печерського суду 26 квітня 2017 року. З тих пір підготовче судове засідання ще не відбулося.

У травні 2017-го відвід взяла одна з суддів колегії – Катерина Москаленко. Вона повідомила, що не має 5 років досвіду роботи на посаді, що є вимогою до суддів колегії, які розглядають таку справу.

Після призначення замість Москаленко судді Романа Новака обвинувачений заявив йому відвід. Петрик повідомив, що колегія суддів Київського апеляційного адмінсуду двічі скасовувала рішення у справі Новака, крім того, щодо Новака ведеться розслідування НАБУ щодо винесення завідомо неправосудного рішення. Відтак обвинувачений сумнівався у неупередженості Новака. Але суд відвід не задовольнив.

У жовтні 2017-го самовідвід взяла головуюча суддя Кристина Тарасюк у зв’язку з тим, що не не має достатнього стажу роботи. У листопаді головуючою у справі стала суддя Світлана Смик.

У новому складі суд планував провести підготовче засідання ще у січні 2018-го. Але його відклали у зв’язку з хворобою судді. Від початку року у цій справі не вдалося провести жодного засідання.

26 липня виявилось, що суддя Смик на лікарняному. Раніше у суддів були відпустки.

Суддю Ігоря Петрика затримали в грудні 2016 за підозрою в отриманні $5 тис. хабара. За версією правоохоронців, гроші суддя носив у мантії в спеціальній кишеньці.

За інформацією ЗМІ, гроші суддя начебто отримав за рішення на користь фірми, яка намагалась відновити анульовану ліцензію на утилізацію небезпечних відходів.

Петрик вини не визнає. На засіданні Вищої ради правосуддя він спочатку говорив, що це були сімейні заощадження, а пізніше звинуватив у всьому свого помічника.

Ігор Петрик досі працює суддею і ухвалює рішення. Також він подавав свою кандидатуру на конкурс до нового Верховного суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *