Блогеру, який писав, що «Украины никогда не было и нет», дали 3 роки в’язниці

Чернігівський апеляційний суд скасував умовне покарання за розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території України.

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 29 липня.

Засуджений Андрій Новокрещенов, уродженець села Кизил-Озек Алтайського краю, Російської Федерації, який має українське громадянство.

За матеріалами справи, чоловік розміщував дописи у мережі «Однокласники» 18, 30 жовтня і 13 листопада 2019 року. Автор закликав провести народний референдум щодо об’єднання руських земель та створення могутньої єдиної держави Русі у складі європейської частини Росії, Білорусі та північного й південно-східного регіонів України.

«В некоторых источниках (по правде сказать, в большинстве), происхождение названия «Украина» описывают как «Окраина». Окраина земель русских…. Донбасс никогда не был частью «Окраины», Западные регионы нынешней уКраины никогда не были частью «Окраины», Крым никогда не был частью «Окраины»! Это все вымысел, придуманный для манипуляции общественным мнением! Украины никогда не было и нет! Нынешние границы этой страны не имеют никаких законных оснований (линия госграниц уКраины, России и Беларуси не имеет демаркации)! Пора восстановить историческую справедливость! Жители Юго-Востока уКраины, вы — Малороссия! Жители Западной уКраины, вы – поляки и венгры! Жители северной части уКраины, вы — истинные РУСИЧР1! Жители центра уКраины, вы то, что получило название Окраина (Украина). Крым уже вернулся в родную гавань! Государство должно быть одно — РУСЬ! РУСЬ в составе Беларуси , европейской части России, северных регионов уКраины и ее Юго-Востока!», — писав він.

В іншій публікації міститься заклик провести народний референдум за створення нової країни, в якій будуть жити «свободные русские люди без бандеровцев и западных прихвостней».

1 квітня цього року Деснянський суд Чернігова призначив чоловіку 3 роки позбавлення волі, але звільнив від відбуття тюремного покарання з іспитовим строком 1 рік. Прокурор оскаржив це рішення.

У 2018 році Новокрещенов вже був засуджений за подібний злочин – заклики в соцмережах до повалення діючої влади і позбавлення влади «кривавого диктатора» Порошенка. «Устройте ему настоящую революцию, лишите этого кровавого диктатора власти… 450 (депутатів ВРУ — ред.) должны быть повешены у входа в здание парламента уКраины», – писав цей чоловік. Суд дав йому 2 роки умовно.

У період іспитового строку Новокрещенов скоїв новий злочин, але поки вироку не було, вважалося, що він не порушив жодних умов і у жовтні 2020 року його звільнили від покарання.

Коли Новокрещенова судили у 2021-му, то суд вважав, що він раніше не судимий в силу 89 статті Кримінального кодексу, тобто що його судимість погашена.

Суд брав до уваги його вік, сімейний стан, стан здоров’я, соціальну характеристику, відсутність обставин, які пом’якшують або обтяжують покарання, та доводи досудової доповіді органу пробації про можливість виправлення обвинуваченого без ізоляції від суспільства.

Суддя Андрій Сапон зачитав вирок 1 квітня, коли в Новокрещенова день народження. Йому виповнилося 49 років. Щодо стану здоров’я у вироку не наведено взагалі ніяких відомостей, але суддя Сапон враховує його, коли вирішує звільнити чоловіка з випробувальним строком.

Прокурор подав апеляцію, кажучи, що особа повторно засуджується за подібний злочин проти основ національної безпеки України.

Скаргу задовольнили, оскільки наведені у вироку обставини не є тими, що істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину і самі по собі не тягнуть безумовне застосування звільнення від покарання з випробуванням.

Апеляційний суд призначив Новокрещенову реальне тюремне покарання в мінімальних межах, передбачених законом за цей злочин, — 3 роки в’язниці.

error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20
Share:

12 thoughts on “Блогеру, який писав, що «Украины никогда не было и нет», дали 3 роки в’язниці

  1. Ви уявляєте яку освіту має уродженець села Кизил-Озек Алтайського краю? ото ж! це дає йому “повне право” розповідати нащадкам русів хто з них малорос, хто поляк, а хто угр…

  2. Андрій Новокрещенов всё правильно пишит. Хотя для украинских судов это не аргумент, как и здравый смысл – 3 года за правду

  3. Обвиняемому, мне кажется, мало дали. А что делать с такими “судьями” ? Судье нужно дать лет 10, за такие решения “именем Украины”. Получая з/плату здесь он работает на РФ. Пока у нас будут выбирать такую власть ( президентами, в раду, пока мы будем терпеть фсб-шную “церковь”, мы будем иметь таких судей, война в РФ в Украине будет продолжаться. Донбасс и Крым будут оккупированы.

  4. Его просто необходимо вывести за пределы этой страны, “которой нет”, между пограничными постами , на ничейной полосе, без ничего(!), ведь страны нет(!), нет документов, нет денег, нет вещей…. Ничего нет! Не нужно этих трех лет! Просто вывести “за дверь”! И всех подобных также! И никаких “назад”, “передумал” “осознал”! В космос!

  5. Цапа, перж ніж було надавати українське громадянство, потрібно було заставити прочитати замість Історії СРСР “Історію Русів”, “Історію України” Грушевського та інші .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *