Будинок, де мав бути офіс «Родовід Банку», переписали на сейшельський офшор, колишні власники подали апеляцію

Держреєстратор вніс до реєстру дані, що власником будинку у провулку Рильського,4 є сейшельська компанія Amitiel Holding Limited.

Про це йдеться у витягу з реєстру майнових прав. Записи про попередніх власників із реєстру вилучено.

Реєстраційні зміни внесені 22 жовтня на виконання рішення Господарського суду Києва від 17 вересня 2018 року. Водночас на це рішення подана апеляційна скарга колишнього власника ТОВ «Контест ЮА». 4 грудня Північний апеляційний суд відкрив провадження.

У матеріалах справи, яку розслідує військова прокуратура,є дані, що компанія Amitiel Limited, яка співзвучна з «Амітел Холдінг Лімітед» (Amitіel HoldingLimited), є підконтрольною Олександру Шепелеву.

Раніше будинок належав дружині колишнього нардепа Олександра Шепелева. У 2009-2010 рр. «Родовід Банк» заплатив за оренду цього приміщення під офіс 18,5 млн грн. За версією слідства, договори оренди були фіктивними і банк в цей будинок непереїхав і приміщеннями не користувався. Крім того, 24,8 млн грн було витрачено під приводом ремонту будинку у Рильському провулку. Насправді, як стверджують слідчі, ремонт не проводився.

29.09.2017 будинок перейшов у власність сейшельської компанії Amitiel Holding Limited. Ухвалою Бабушкінського райсуду Дніпра від 5 жовтня 2017 року будь-які реєстраційні дії щодо будинку заборонені.

Але 18 травня 2018 року на підставі акту приймання-передавання майна Amitiel Holding Limited будинок перейшов до  ТОВ «Агенція фінансових послуг», а потім до статутного капіталу ТОВ «Контест ЮА».

Директор ТОВ «Агенція фінансових послуг» був допитаний і розповів, що у протоколі загальних зборів засновників підприємства, акті приймання-передавання майна до статутного капіталу ТОВ «Контест ЮА», протоколі загальних зборів учасників ТОВ «Контест ЮА»  і статуті підприємства підписи від його імені виконані не ним. Крім того, він ніколи не був засновником чи директором будь-яких підприємств.

17 вересня 2018 року Господарський суд Києва визнав незаконними дії Яни Івашової, держреєстратора Київської філії КП«Центр реєстрації» Містківської сільської ради Сватівського району Луганської області. Власником будинку в Рильському провулку,4 суд визнав сейшельську компанію Amitiel Holding Limited.Остання повідомила суду, що не приймала рішення про заснування ТОВ «Агенція фінансових послуг» і передачу будинку до статутного капіталу цього підприємства. Суд отримав листа директора сейшельської компанії, який стверджує, що нічого не знає про особу з грузинським паспортом,яка представляла Amitiel Holding Limited на зборах учасників ТОВ «Агенція фінансових послуг».

Господарський суд дійшов висновку, що документи, які послужили підставою для поступової зміни власників будинку від Amitіel Holding Limited до ТОВ «Агенція фінансових послуг» і до ТОВ «Контест» були складені або іншою компанією за схожим найменуванням  (Amitіel Holding Limited), або взагалі підроблені.

З приводу перепродажу будинку у Рильському провулку у вересні 2017 року було відкрито щонайменше два кримінальні провадження, де потерпілою є дружина Шепелева – Галина.

Нотаріус начебто посвідчила довіреність Шепелевої на громадянина, який в подальшому від її імені реєстрував договір про заснування ТОВ «Естейт. Проперті. Груп», відчужував будинок компанії «Амітел Холдінг Лімітед» та ін. Але в ході розслідування з’ясовано, що цей чоловік з дитинства перебуває на обліку у лікаря-психіатра з діагнозом шизофренія.

Водночас на будинок у Рильському провулку,4 претендує деякий Дмитро Щеглов, який тепер є засновником ТОВ «Естейт. Проперті. Груп».Щеглов подав цивільний позов про визнання недійсними правочинів і реєстраційних щодо будинку у Рильському провулку,4. Саме за цим позовом 5 жовтня 2017 суд заборонив реєстраційні дії щодо будинку.

З 2014 року колишній народний депутат Олександр Шепелев перебував у розшуку. Після затримання в лютому 2018-го його утримують під вартою у спецізоляторі СБУ. Зараз у судах міста Києва і Київської області перебуває кілька кримінальних справ.

Ключовим свідком і заявником у справах проти Шепелева є колишній акціонер «Родовід Банку» Сергій Дядечко. Окрім розтрати коштів банку, він також звинуватив екс-нардепа у двох замахах на його життя.error0
fb-share-icon0
Tweet 20
fb-share-icon20

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *