Шевченківський суд вдруге відклав засідання щодо полковника ЗСУ Івана Без’язикова, звинуваченого у державній зраді та участі у терористичній організації.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
До суду надійшла заява прокурора Олесі Скрипник про відкладення розгляду справи «у зв’язку з реформуванням органів та неможливістю участі прокурорів» у цьому засіданні.
Захисники Без’язикова погодилися, що без прокурора розгляд проводити не можна, водночас звертаючи увагу, що особа перебуває під вартою. 24 вересня засідання не відбулося з аналогічних причин.
«Це не перша неявка за останні місяць-півтора… Полковник Без’язиков перебуває під вартою фактично три роки, без місяця одного… Там ціла в нас група є прокурорів. Чому Генпрокуратура не ходить на справу? Людина перебуває під вартою три роки. Я вважаю, що суд має реагувати жорстко», – сказав адвокат Олег Веремієнко.
«Я клопочу надати відповідну правову оцінку неявці прокурора на засідання. Нагадую, в групі прокурорів 11 чоловік… Якщо два з якихось причин не можуть з’явитися, то решта дев’ять… Думаю, хтось може знайтись і прийти на засідання», – сказав сам Без’язиков.
Суд відклав розгляд на 14 листопада.
Нагадаємо, що 23 – 24 жовтня прокурори Генпрокуратури пройшли перший етап атестації – анонімне тестування.
Переатестація буде складатись з тестів на знання законодавства, перевірки загальних здібностей, перевірки на доброчесність та інтерв’ю (співбесіди).
У справі Без’язикова триває допит свідків захисту. Докази сторони обвинувачення вже досліджено.
В останньому засіданні, що відбулося 19 вересня, суд вирішив повторно і одночасно допитати свідків – майора Косинського і полковника Потєхіна. Раніше майор Косинський в суді давав показання, що Без’язиков був присутній на його допиті представниками «ДНР». А полковник Потєхін свідчив, що військовий, прізвища якого він не знає, розповів йому, що в полоні Без’язиков приходив до нього на допит. Суд має з’ясувати, чи той військовий, з яким говорив Потєіхін, це і є Косинський.
Без’язиков 16 серпня 2014 потрапив в полон «ДНР» під час спроби забрати тіла українських військових, що загинули у бою під Степанівкою в Донецькій області.
За версією прокуратури, у полоні Без’язиков пішов на співпрацю з терористами і був заступником начальника відділу військової розвідки «ДНР». Окрім показань свідків, сторона обвинувачення посилається на записи телефонних розмов, а також переписку в соцмережі, яку нібито вів полонений Без’язиков зі своєю дружиною.
Полковник вину не визнає і перебуває в СІЗО з грудня 2016 року. В суді він заявив, що зацікавлений у встановленні справедливості у цій справі.
Без‘язикова звинувачують у державній зраді і участі у терористичній організації. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. Справа слухається в суді понад 2 роки.
У червні цього року Конституційний суд вирішив, що до звинувачених у державній зраді можна застосовувати більш м’які запобіжні заходи, аніж тримання під вартою. Крім того, стало можливо оскаржити ухвалу про продовження запобіжного заходу до винесення вироку.
4 липня 2019 Без’язиков подав апеляційну скаргу на продовження йому запобіжного заходу. 18 липня Київський апеляційний суд повернув матеріали в суд першої інстанції для належного оформлення.
5 серпня Шевченківський суд вкотре продовжив тримання полковника під вартою. Обвинувачений оскаржив це рішення. Однак розгляд досі не відбувся. 24 жовтня справу зняли з розгляду через перебування головуючої судді Ольги Жук на лікарняному.