Кіровський райсуд Дніпра виніс вирок за шахрайство, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 16 лютого.
У січні 2016 чоловік звернувся до знайомої за допомогою в отриманні кредиту. Але жінка йому відмовила, кажучи, що він уже в чорному списку. Водночас запитала його, де той проживає. Чоловік зізнався, що мешкає у квартирі своєї померлої бабусі, яка має ось-ось перейти у спадок його батька. Знайома запропонувала отримати гроші під заставу цієї квартир. У подальшому з’явилося підроблене свідоцтво про право власності на цю квартиру, видане на ім’я обвинуваченого. Далі квартиру кілька разів перепродали. Востаннє за 20 тисяч 600 доларів або півмільйона гривень.
Більшу частину суми – 16 тисяч доларів – собі залишив чоловік, перед яким організаторка оборудки мала бори. Решту 4600 доларів жінка поділила між усіма учасниками злочину, в тому числі онуком покійної власниці квартири.
Потерпілих у справі було двоє – жінка, яка придбала квартиру, і батько, чий син погодився на шахрайську схему заволодіння квартирою родини.
Жінка пояснила, що після укладення договору купівлі-продажу, застала у квартирі сторонніх людей. У суді позову про стягнення шкоди вона не подавала, оскільки сьогодні вже законною власницею цієї квартири.
Другий потерпілий розповів, що після смерті матері залишився заповіт на його ім’я. У січні 2016 року він звернувся у нотаріальну контору для прийняття спадщини. У цей час також подзвонив син з Росії та повідомив, що приїжджає пожити в квартирі бабусі. У квітні 2016 він дізнався у нотаріуса, що квартира вже перепродана. Син разом із співмешканкою проживали весь час у цій квартирі. У травні подзвонив син та повідомив, що в квартиру хтось намагається проникнути та попрохав приїхати. Приїхавши, він побачив чоловіка, який намагався пробратися в квартиру, кажучи, що вона належить його дружині. Документі на квартиру потерпілий нікому не передавав. Про те, що син є співучасником злочину дізнався, коли квартиру перепродали в останній раз.
Син потерпілого раніше неодноразово судимий, критично ставиться до вчиненого, розкаявся. Суд дійшов висновку, що для виправлення обвинуваченого слід призначити покарання у вигляді позбавлення волі, оскільки його виправлення неможливе без ізоляції від суспільства. Востаннє у 2018 цей чоловік засуджений за грабіж до 4 років і 6 місяців позбавлення волі.
У підсумку за шахрайство обвинуваченому призначено 8 років в’язниці з конфіскацією всього особистого майна.
Матеріали щодо інших фігурантів справи виділено в окреме провадження. Одного з них у 2019-му засудили до 7 років з конфіскацією.