«Діамантових прокурорів» неправильно спрямували до антикорупційного суду

Київський апеляційний суд залишив без задоволення подання голови Голосіївського районного суду Києва про направлення кримінального провадження до Верховного суду для визначення підсудності.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 7 жовтня.

Раніше в Голосіївському суді прокурор звернувся з клопотанням про передачу справи до Вищого антикорупційного суду.

Голосіївський суд із посиланням на ст. 34 КПК зробив подання до Київського апеляційного суду для звернення до Верховного Суду, щоб той направив справу з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.

Однак Київський апеляційний суд зазначив, що передача справ до Вищого антикорупційного суду  регулюється п. 20-2 Розділу XI«Перехідні положення» КПК. Тобто Голосіївський суд мав передати справу напряму до антикорупційного. Відтак у поданні було відмовлено і тепер справа має повернути до Голосіївського суду.

Додамо, що з урахуванням змін до законодавства щодо підсудності Вищого антикорупційного суду, справа «діамантових прокурорів» не підсудна цьому новому суду. Вказану справу розслідувала ГПУ, а не НАБУ. Нещодавно ВАКС відмовився розглядати справу за звинуваченням у зловживання владою трьох колишніх нардепів щодо прийняття «законів 16 січня», яку розслідувала ГПУ.

Справа розглядалася в Голосіївському суді з березня 2016 року. Процес зупинився на стадії допиту свідків обвинувачення, явку яких не вдавалося забезпечити. Ще взагалі не досліджувалися матеріали негласних слідчих розшукових дій.

Більше року тому  суд почав допит свідка Рака. Він дав вільні показання і відповів на запитання прокурорів. З тих пір поновити допит не вдавалося. Кілька разів неможливо було забезпечити склад суду, а потім на засідання перестав з’являтися Рак.

За матеріалами справи, у 2015 році громадянин Рак передав $150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами» – тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *