Уродженець міста Горлівки Донецької області Олександр Шульженко підозрюється у порушенні законів та звичаїв війни.
Про це йдеться у тексті підозри.
Шульженко обіймав посаду командира батальйону патрульної постової служби Горлівського МУ ГУМВС у Донецькій області.
У квітні 2014-го терористи «ДНР» захопили будівлю цього правоохоронного органу і Шульженко погодився стати керівником окупаційної поліції у Горлівці.
У 2016 році Словʼянський міськрайонний суд Донецької області заочно засудив Шульженка за участь у терористичній організації до 9 років позбавлення волі.
Нова кримінальна справа стосується обставин взяття у полон у червні 2014-го двох даючи працівників Микитівського райвідділу поліції міста Горлівка. Чоловіки приїхали на овочеву базу купити продуктів і зустрілися там зі знайомим цивільним. Далі їх трьох затримали восьмеро невстановлених представників «ДНР», які раніше працювали у патрульній постовій службі Горлівського МУ ГУМВС. Вони підпорядковувалися Шульженку і носили камуфляжну форму з георгіївськими стрічками та вогнепальну зброю.
На чоловіків наділи кайданки і машинами доставили їх до захопленої будівлі поліції. Далі Шульженко вирішив утримувати українських поліцейських як заручників з метою одержання викупу. Його підлеглі озвучили родичам вимоги, що їхні рідні будуть звільненні у випадку передачі 10 тисяч доларів. Поступово сума викупу зменшилась до 3 тисяч доларів, але вимоги грошей супроводжувалися погрозами фізичної розправи над заручниками.
Через три дні тодішній начальник Микитівського райвідділу поліції міста Горлівка Володимир Варнаков привіз гроші від дружин полонених. Шульженко взяв викуп і одразу розпорядився відпустити поліцейських, повернувши їм деякі особисті речі. Звільнені заручники покинули приміщення разом із Варнаковим.